Hoşgeldin Bebek Projesi

YÜREĞİR’E HOŞ GELDİN BEBEK PROJESİ
             Her yeni doğum yeni bir umuttur fikrinden yola çıkarak Yüreğir de birlik, beraberlik, güven ve dürüstlük temellerinde hizmet etmekteyiz. Çocuklarımız hepimizin yeni umut kaynaklarıdır.
Sosyal belediyecilik kapsamında Adana İl Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği yaparak, Yüreğirde yeni doğan bebek ve ailelerine yönelik yürüttüğümüz Yüreğir'e Hoş Geldin Bebek Projesi 15 Aralık 2011 tarihinde başlamıştır. 
“Doğumdan Ölüme Kadar Yanınızdayız” diyerek yola çıkan Yüreğir Belediyesi, bebeklerin sağlıklı büyümesi ve bu konuda aileleri bilinçlendirmek amacı ile hayata geçirdiği “Hoş Geldin Bebek Projesi” ile Yüreğirli ailelerin kapısını çalmaya devam ediyor.
          Bu projeyle nasıl ki vefat eden vatandaşlarımızın yakınlarına taziyeye giderek acılarına ve kederlerine ortak oluyorsak, yeni doğmuş bebeklerimizi de ziyaret edip ailelerinin sevinçlerine ortak olmaktayız. Bu anlamda İlçemizde yenidünyaya gelen bebeklerimizi ve ailesini ziyaret edip bu konuda eğitim almış personellerimizle aileleri bilgilendirmekteyiz. Amacımız ilçemizde sağlıklı nesillerin yetişmesine vesile olmaktır.
 Yeni doğan bebeklerimizin evlerine Başkanımızın ağzından mektubun da yer aldığı bebek battaniyesi,  çocuk bezi ve çeşitli eğitici materyallerin bulunduğu hediye çantaları götürülüyor. Bebeklerimize hediyelerini sunarken, aynı zamanda ailelerinin talep ve şikâyetlerini de alıp ilgili birimler vasıtasıyla çözüme ulaştırmaktadır.
Çocuklarımızı ilk andan itibaren hayata hazırlamak ve sağlıklı nesillerin yetişmesi için yürüttüğümüz bu proje kapsamında bugüne kadar ilçemizde binlerce yeni doğum yapmış anne ve bebek evinde ziyaret edilmiştir.                    
 
 
 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR