Belediyeniz Yanınızda Projesi

BELEDİYENİZ YANINIZDA PROJESİ 
   Adana da ilk olarak Yüreğir Belediyesinin başlattığı, ev ortamında yaşlıyı desteklemek ve yaşlının toplumdan soyutlanmadan yaşamına devam etmesini sağlamak amacıyla belediyeniz yanınızda projesi hayata geçirilmiştir.
  Belediyeniz Yanınızda Projesi ile ilçemizde sosyo-ekonomik düzeyin düşük olduğu bölgelerde, yalnız yaşayan ve kimsesi olmayan yaşlıların tespiti yapılarak manevi destek verilmektedir. 
Projenin amacı yaşlılarımızın yanında olarak onlara gösterilen ilgi, sevgi ve şefkat ile bu hayatta yalnız olmadıklarını hissettirmektir.
Gerek temizlik gerekse bakım hizmetleri ile onların yaşamlarını daha kolay hale getirmeye çalışmaktadır.
Başkanımız Fatih Mehmet KOCAİSPİR ın “ Benim yaşlım yalnız kalmayacak” sözü doğrultusunda, Özel donanımlı mobil bir araçla erkek ve bayan kuaförlerimizin de olduğu beş kişilik bir ekip yaşlılarımızın her an kapılarını çalıp bir bardak çaylarını içmeye, onların hoş muhabbetini dinlemeye, ihtiyaçlarını karşılamaya, hayır dualarını almaya gitmektedir.
  Ziyaretler sonrasında onların yüzünde bırakacakları tebessüm, projenin amacına ulaştığının bir göstergesi olacaktır.   
’Yüreğir’ e Hoş Geldin Bebek, Engelli Koordinasyon Merkezi, Şehit Gazi Ziyaretleri ve Belediyeniz Yanınızda Projeleri siz değerli Yüreğir halkının hizmetlerine sunulmuştur.


İLGİLİ FOTOGRAFLAR