Temizlik Faaliyetleri


Daha temiz, sağlıklı ve hijyen bir çevre oluşturmak için her geçen yıl verilen hizmetlerin kalitesini arttırmakta olup 7/24 temizlik ekiplerimiz çalışmaktadır. Her türlü araç ve tesisatımızdan optimum düzeyde yararlanarak, hizmetlerimizin en verimli şekilde ve kesintisiz olarak sürdürülmesi, araç ve iş makinelerimizi faal ve kullanıma hazır durumda tutulması belediyemizin asli görevlerindendir. Bu kapsamda; 
İlçemizi eski çöp varillerinden ve bunların etrafına yaydığı kötü koku, sinek, hastalık riski ve görüntü kirliliğinden kurtarmak adına ana cadde ve sokaklara 2.000 adet modern çöp konteynırı yerleştirildi. Yeni aldığımız 2000 adet çöp konteynırı daha 2013 yılı sonuna kadar ilçemize kazandırılacaktır.
İhtiyaç duyulan açık alanlardaki noktalara yerleştirdiğimiz 1000 adet çöp banat ile Yüreğir artık daha temiz.
İlk kez ilçemize ana cadde, sokak ve bulvarlara 500 adet modern bayat ekmek kutuları yerleştirilmiştir. 
Temizlikte sınır tanımayan bir anlayışla temizlik ordumuza‘’Konteynır yıkama ve dezenfekte aracını’’ dahil ettik. Henüz birçok ilimizde bulunmayan bu aracımız, çöp konteynırlarını oldukları yerde yıkıyor, ilaçlıyor ve yerine bırakıyor. 
 Son olarak ilçemizde ambalaj atığı geri dönüşüm projesini hayata geçirdik.
İlçemizde bulunan kamu kurum ve kuruluşların aynı şekilde çöpleri günlük olarak alınmaktadır. Çöp konteynırları bu kurumlara yerleştirilmiştir. 
İlçemizde bulunan semt pazarlarına seyyar tuvalet ve içme suyu tankerlerini halkımızın ve semt esnafının hizmetine sunulmaktadır. 
İlçemiz sınırları içerisinden geçen DSİ sulama kanallarının temizliği müdürlüğümüz tarafından DSİ ile ortaklaşa temizliği yapılmaktadır. 
KATI ATIK TOPLAMA
Evsel nitelikli katı atıklar mahallelerden periyodik olarak sıkıştırmalı çöp kamyonları ve konteynırla yapmaktadır. 
CADDE VE SOKAKLARI SÜPÜRME
İlçemiz merkezi ve yaya hareketinin yoğun olduğu 07:30-16:00 arası süpürme hizmetini yerine getiren temizlik elemanları tarafından yapılmaktadır. Caddeler 3 adet süpürgeli araçla 3 vardiya olarak desteklenmektedir.
PAZAR YERLERİ SÜPÜRÜLMESİ VE YIKANMASI
İlçemizde 1 hafta içerisinde toplam 29 adet semt pazarı kurulmaktadır. Pazar yeri temizleme ekibimiz tarafından, haftanın pazar kurulan günlerinde Pazar yerlerimizin temizliği düzenli olarak yapılmaktadır. Arazözle yıkama işlemi gerçekleşmektedir.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR