Nikah İşlemleri

   1-  Sağlık Raporu : Çiftler Kayıtlı Oldukları  Aile Hekimlerinden Medeni Kanun 136. Maddesi 7421 sayılı TMK gereği yapılan muayenesinde 1593 sayılı UHK nın 123-124 TMK 133 ve Evlendirme Yönetmeliğinin 14-15 Maddelerinde belirtilen evlenmeye engel olacak hastalıklardan salim olduğu anlaşılmıştır ibaresi yer almalıdır. Alınan Sağlık raporu   mühürlü ve imzalı olması gerekmektedir. Kadın ve Erkek için sağlık raporu zorunludur.

2-Kalıtsal Kan Hastalıkları Taraması (Akdeniz Anemisi Testi Aile Hekimleri tarafından yapılmaktadır.

3-Kimlik Kartı :T.C Kimlik Kartları Asılları ve Kimlik Kartı Fotokopileri Eski Tip  T.C Kimlik kartı Veriliş Tarihi 10 Yılı Geçmemiş Olması Gerekmektedir. Geçici Kimlik Belgesi ile Müracaat Yapılabilir, Yeni Kimlik Kartlarının Arkasında Bulunan Çip Olmak Zorundadır Çipi Olmayan T.C Kimlik Kartları İle Müracaat Alınmayacaktır. Ehliyet,Kurum kimliği vb. Belgeler Kabul Edilmemektedir.

4-Müracaat : Çiftler Birlikte Müracaat Etmek Zorundadır. Müracaata  gelen çiftlerden birinin veya ikisinin bulunmaması durumunda Evlenmeye mahsus Noter Onaylı vekaletname ile başvuru yapabilirler Nikah Kıyılacak Çift ve Nikah Şahitlerinin Kimlik Kartları Mutlaka Yanında Olmak Zorundadır.

5- Resim: Son 6 ay içerisinde Çekilmiş 3’er Adet Vesikalık Fotoğraf (Alın Çene ve Yüzleri açık olma Şartı ile, Başörtülü fotoğraflar kabul edilir.  (Biyometrik Resim) Kabul Edilmemektedir.

6- Şahitlik: 18 Yaşını Dolduran ve Nikah Kıyılacak Çiftleri Tanıyan  Herkes Şahit Olabilir. Anne ve Baba Şahit olamaz

7- Yabancı Uyruklu Vatandaşalar ile İlgili Nikah İşlemleri için 0322 322 36 73 numaralı Telefonda ve ya Yüreğir Kültür Merkezi Evlendirme Dairesine Gelerek Bilgi Verilmektedir.

8- Ücret: Resmi Tatil ve Hafta Sonları (Cumartesi-Pazar) hariç Hafta İçi Mesai Saatleri Arasında (08:00-17:00) Kültür Merkezi Nikah Salonunda Kıyılacak Olan Resmi Nikah Ücreti Aile Cüzdan Bedeli Olan 705 ₺ dir.

Yüreğir Kültür Merkezi Nikah Salonu Dışında Mesai Saatleri içerisinde Mesai Saatleri Haricinde kıyılacak Tüm Nikahlar 1455₺ (Aile Cüzdan Ücreti Dahil)İLGİLİ FOTOGRAFLAR