SARIÇAM DERESİ ARTIK KÖTÜ KOKMUYOR

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Sarıçam deresine komşu mahallelerde oturan vatandaşların istek ve talebi üzerine kendi sorumluluğunda olmamasına rağmen toplam 5.5 km alana sahip Sarıçam deresini temizletip özel hazırlanan deterjanlarla yıkatarak vatandaşları rahatsız eden kötü kokunun önüne geçti.

Sarıçam deresi çevresinde oturan vatandaşların talepleri doğrultusunda Sarıçam deresinde geniş çaplı bir çalışma yaparak oluşan olumsuzlukların önüne geçtiklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir 'Sarıçam deresi artık kötü kokmuyor.' dedi.

Yüreğir İlçe Belediyesi'nin sorumluluk alanında olmamasına rağmen vatandaşlardan gelen istek ve talepleri göz önüne alarak Sarıçam deresinde geniş çaplı bir temizlik yapılıp özel karışımlı deterjanla da yıkanarak kötü kokunun önüne geçildiğini belirten Başkan Kocaispir "Vatandaşlarımızın rahat ve huzuru bizim için önemli. Bunun için Sarıçam deresinde yaklaşık 5 bin 500 metre alanı temizleyerek vatandaşlarımızı rahatsız eden molozlar ve atıklar ekiplerimiz tarafından temizlendi. Sivrisinek üreme merkezleri yok edildi." dedi.

İlçede yaşayan bütün vatandaşların rahat etmesi için çalıştıklarını belirten Başkan Kocaispir 'Yüreğir'deki sorunları çözmek için bütün kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapıyoruz. Amacımız vatandaşımızın huzurlu ve güvenli bir yaşam sürmeleridir.' şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR