KÖTÜ GÖRÜNTÜ VE PİS KOKUYA SON!

BAŞKAN ÇELİKCAN, DRENAJ KANALLARININ ISLAHI İÇİN DSİ’Yİ HAREKETE GEÇİRDİ

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Doğankent Bahçelievler ve Yunusoğlu Mahallesi’nde DSİ 6. Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan ve kötü görüntü oluşturan drenaj kanallarının ıslahın yapılması için DSİ 6. Bölge Müdürü Nevzat Aksu ile birlikte yerinde incelemelerde bulundu. DSİ 6. Bölge Müdürü Aksu, ilgili alanların ıslahı için talimat verirken Başkan Çelikcan, ıslah çalışması yapılan alanlarda çevre düzenlemesi yapacaklarının müjdesini verdi.

DOĞANKENT VE YUNUSOĞLU’NDA DRENAJ KANALLARI ISLAH EDİLİYOR

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, geçtiğimiz hafta içerisinde Doğankent Mahallesi’nde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Doğankent Bahçelievler Mahallesi’nde drenaj kanalının oluşturduğu kötü görüntü ve vatandaşların talepleri doğrultusunda hemen harekete geçen Başkan Çelikcan konuyu DSİ 6. Bölge Müdürlüğü’ne bildirdi. Doğanket Mahallesi gezisinden iki gün sonra yanına DSİ 6. Bölge Müdürü Nevzat Aksu’yu da alan Başkan Çelikcan, Aksu ile birlikte yerinde incelemelerde bulundu. Mahallede kötü görüntü ve pis kokular oluşturan drenaj kanalını inceleyen Başkan Çelikcan ve Aksu, kanalın bir an önce ıslahı için mutabakat sağladı. DSİ 6. Bölge Müdürü Nevzat Aksu, sorumluluğunda bulunan drenaj kanalının ıslah çalışmalarının bir an önce başlaması için ekibine talimat verdi. Başkan Çelikcan’da kanalın çevre düzenlemesini yapacaklarını, kanalın etrafında yürüyüş parkuru oluşturacaklarını, kısa zamanda semt sakinlerinin kötü görüntüden kurtulacaklarının müjdesini verdi. Başkan Çelikcan ve Aksu daha sonra Yunusoğlu Mahallesi’ne geçti. Yunusoğlu mahallesinde de incelemelerde bulunan Başkan Çelikcan ve Aksu yine DSİ 6. Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan drenaj kanalının üzerinin kapatılıp yeşil alan yapılması konusunda fikir birliğine vardı.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “YÜREĞİRLİNİN HUZURU İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Doğankent Bahçelievler ve Yunusoğlu Mahallelerindeki incelemelerinin ardından konuşan Başkan Çelikcan “DSİ sorumluluğunda bulunan ve kötü görüntü oluşturan drenaj kanallarının ıslahının yapılması için DSİ 6. Bölge Müdürü Nevzat Aksu ile bölgede incelemelerde bulunduk. Vatandaşlara rahatsızlık veren kanalların ıslahı için DSİ 6. Bölge Müdürlüğümüz harekete geçti.  Kanalların ıslahının tamamlanmasının arından bizde belediye olarak çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışması yapacağız. Vatandaşlarımız kısa zamanda kötü görüntüden ve pis kokulardan arınacak. Yüreğirlinin huzuru için çalışmalarımız aralıksız devam edecek” dedi.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR