BAŞKAN ÇELİKCAN; ‘10 AĞUSTOS’TAKİ BAŞARIYI 2015 SEÇİMİNE TAŞIYACAĞIZ’

‘KENTSEL DÖNÜŞÜM YÜREĞİR’E YATIRIMCININ İLGİSİNİ ARTTIRDI’

AK Parti Yüreğir İlçe 45. Danışma Meclisi Toplantısı geniş bir katılımla Yüreğir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığını AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Av. Bahadır Balcılar’ın yaptığı toplantıya Adana İl Koordinatörü İsmail Bilen, Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana İl Başkanı Fikret Yeni,  Ak Parti İl yöneticileri, ilçe teşkilatı mensupları ve partililer katıldı.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada özellikle son iki seçimi başarı ile tamamladıklarını ifade ederek emeği geçen herkesi kutladığını söyledi.

Başkan Çelikcan, ‘Yüreğir ilçe teşkilatı olarak özellikle de son iki seçimi başarılı bir şekilde geçirdik.  Ben Mahalle temsilcilerimize, mahalle yönetimimize, sandık kurulu üyelerimize, ana kadememize, gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza; ilçe başkanımız başta olmak üzere İl Başkanımızı ve il yönetimimiz ile tüm arakadaşlarımızı kutluyorum. Gerçekten Yüreğir’de çok güzel sonuçlar aldık. İnşaallah bunu önümüzdeki 2015 milletvekilliği genel seçimlerine de taşıyacağız.  Bu coşkuyu ben görüyorum, yaşıyoruz. İnşaallah yine bu güzellik o günlere de yansıyacaktır diye düşünüyorum. Tabi burada emeği geçen herkesi kutluyorum’dedi.

10 AĞUSTOS’TA BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİK

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminden zaferle çıktıklarını, Türkiye’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın çankaya köşküne çıktığını söyledi.

‘Güzel bir dönem geçiriyoruz’ diyen Başkan Çelikcan, ’10 Ağustos’ta Millet AK Parti Adayı Recep Tayyip Erdoğan’a büyük teveccüh gösterdi. Tüm olumsuz propagandaya rağmen rakibine fark atarak Sayın Erdoğan Çankaya köşküne çıktı. Bu bizim için gurur kaynağı. Millete rağmen siyaset yapanlar bir kez daha mağlup oldu. Bu tarihi zafere katkı koyan herkese teşekkür ediyorum’dedi.

Adana genelinde de büyük başarıya imza atıldığını söyleyen Başkan Çelikcan, ‘İnşaallah 10 Ağustost’ta elde ettiğimiz  Adana genelindeki olumlu sonucu daha da geliştirerek 2015 milletvekili seçiminde istediğimiz noktaya getireceğiz’ dedi.

5 YILDA 100 MİLYON BORÇ ÖDEYİP YATIRIM YAPTIK

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Ak Parti Yüreğir İlçe Danışma Meclisi’nde geçen 5 yıllık dönemi de değerlendirdi. 

İşte Başkan Çelikcan’ın konuşmasından satır başları;

‘Biz de 5 yıllık dönemi geride bıraktık.  Yaklaşık 5 aydır da bu göreve devam ediyoruz.  Özellikle Yüreğir’i devraldığımızda 7-8 milyon (7-8 trilyon) bir müteahhit borcunun dışında devlete olan borcumuz 117 trilyondu. Hamdolsun 100 trilyon borcu ödedik. Bakın bu ciddi bir rakamdır. Aslında borç ödemek siyaseten çok olumlu karşılanmasa bile biz Yüreğir’in geleceğini, Yüreğir halkımızın geleceğini kurtarmak adına bu borcu ödedik. Ve bunun yanında da imkanlarımız dahilinde yatırımlar yaptık.

Malumunuz Yüreğir yoğun bir göçle oluşmuş, özellikle vatandaşlarımızın ekonomik seviyesi diğer bölgelere göre daha düşük. Haliyle belediyemizin elde ettiği gelirler de diğer belediyelere göre düşük. Ama paramızı verimli kullanarak hem borç ödedik hem de yatırım yaptık.

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

İnşaallah bu dönem çok ciddi projelerimiz var. Bunların başında özellikle kentsel dönüşüm gelmekte. Kentsel dönüşüm bir taraftan devam ederken diğer taraftan fakir fukara vatandaşlarımıza  konut imkanı sağlayabilmek için sosyal konut projesi ürettik. Bu 5 yıllık dönemde bin ila iki bin arasında konut çalışmamız var. Ucuz konut, uzun vadede her vatandaşımızın ödeyebileceği koşulları içerecek.  Şu anda kaks çalışmaları devam etmekte, inşaallah 2015 yılı içerisinde somut adımları atıp kısa sürede bu projeleri hayata geçirmeyi düşünüyoruz.

Malum Yüreğir Adana’da Sehyan Nehri yanıbaşında Adana merkezine en yakın noktada. Kentsel dönüşümle Yüreğir’in değerini kat be kat arttırabiliriz. Biz de stratejilermizi, politikalarımızı bunun üzerine kurduk.

YÜREĞİR’E YATIRIMCI İLGİSİ ARTIYOR

Bakın, bundan üç gün önce Ankara’dan bir holding sahibi bizi ziyaret etti. Yüreğir’e önemli bir yatırım yapacak. Ben şimdi noktasını söylemiyorum ama gerçekleştiğinde inşaallah göreceksiniz. Yüreğire ilgi artıyor.

İşte hemen karşımıza Adalet Sarayı’nın temeli atıldı.  Bölge Adalet Sarayı inşaallah kısa sürede bitecek. Dev Şehir Hastahanesi temeli atıldı, inaşaat devam ediyor. İki büyük otel ve bir büyük alışveriş merkezi bizim bölgemizde. Biraz önce de söyledim, bir tane daha çok güzel konsepte alışveriş merkezi bölgemizde yapılması planlanıyor.

Bunları üst üste koyduğumuzda Yüreğir kendini dönüştürmek zorunda, değiştirmek zorunda.  Artık bu bir zorunluluk haline geldi. Tabi biz bunu belediye olarak birlikte başarırsak Yüreğir değerlendikçe, Yüreğir’in katma değeri arttıkça inşaallah bundan vatandaşlarımız da nasibini alacak. İşsizliğin azalması anlamında nasibini alacak, buraya sermaye girişi noktasında nasibini alacak. İnşaallah bunları hep birlikte gerçekleştireceğiz.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR