YÜREĞİR DE DERS TAKVİYE KURSLARI SEÇMELERİ YAPILACAK

YÜREĞİR DE DERS TAKVİYE KURSLARI SEÇMELERİ YAPILACAK

 

Yüreğir Belediyesi Kültür Evlerinde ortaöğretim ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik düzenlenen ders takviye kurslarının seçmeleri 27-28 Eylül tarihlerinde Kültür Evlerinde yapılacak. Yüreğirli vatandaşların kendilerine en yakın Kültür Evine başvurarak kayıtlarını yaptırabileceklerini belirterek  'Amacımız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde hayata hazırlamaktır.' şeklinde konuştu.

 Önümüzdeki yıl dershanelerin kapatılmasıyla Kültür Evleri'nin öneminin daha da artacağını belirten Başkan Çelikcan ‘En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır.  Geçen yıl düzenlediğimiz kurslarda öğrencilerimiz çok başarılı olmuş ve bir çoğu güzel okullara yerleşmişlerdi. Düzenlediğimiz bu kurslarla öğrencimizin hayatını değiştirebilir, onların hayata atılmasına, vatanına milletine ve ailesine faydalı birer birey oyarak yetişmesine vesile olursak kendimizi başarılı sayarız. Bizim gayemiz yeni yetişen genç neslin daha eğitimli ve bilgi birikimi daha yüksek gençlerden oluşmasıdır. Çünkü her şeyin başı eğitimdir. Tüm çalışmalarımız bu yöndedir.’ dedi.

Kültür Evlerinde düzenlenen kursların ücretsiz olduğunu belirten Başkan Çelikcan ' Kurslara katılan öğrenci sayımız her yıl artarak devam ediyor. Kurslarımıza devam eden bütün öğrencilerimize eğitim seti veriyoruz. Bunun yanı sıra Kültür Evlerimiz her zaman öğrencilerimizin emrindedir. Buralarda yürütülen bütün etkinliklerden faydalanmaktadırlar. Bu yönüyle, hizmete açtığımız kültür evlerimiz eğitim yuvasıdır.' şeklinde konuştu.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR