BAŞKAN ÇELİKCAN HER ŞEYİN BAŞI EĞİTİMDİR

BAŞKAN ÇELİKCAN HER ŞEYİN BAŞI EĞİTİMDİR

 

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Çelikcan yayınladığı mesajda ‘ Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmada geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı hayata hazırlamak çok önemlidir. Bunun da tek yolu eğitimli bireylerden geçmektedir.’ diyerek eğitimin önemine değindi.

Yüreğir de hizmete açılan Kültür Evleri'nin öğrencilerin her zaman hizmetinde olduğunu belirten Başkan Çelikcan ' Hizmete açtığımız 11 adet Kültür Evlerimizde öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlıyoruz. Ders takviye kursları, hobi ve meslek kursları, yaz kursları düzenleyerek öğrencilerimizin boş zamanlarının en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlıyoruz. Kültür Evlerimiz bu anlamda büyük bir boşluğu doldurmuş durumda.' şeklinde konuştu.

Yeni Yetişen neslin, bilime dayalı bilgi üreten ve bilgileri gelişen teknoloji ile ekonomik yararlılığa çeviren özgüveni gelişmiş bireyler olarak yetiştirilmesi gerektiğini belirten Başkan Çelikcan ‘Bunun için öğretmenlerimize ve velilerimize büyük görevler düşmektedir. Türkiye’de yeni yetişen genç nesiller bunu başaracak güçtedir.’dedi.

 

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR