YÜREĞİR BELEDİYESİ YAZ OKULU ÖĞRENCİLERİ “YÜREĞİR'İN FİDANLARI” ADLI OYUNU SERGİLEDİLER

YÜREĞİR BELEDİYESİ YAZ OKULU ÖĞRENCİLERİ “YÜREĞİR'İN FİDANLARI” ADLI OYUNU SERGİLEDİLER

Yüreğir Belediyesi Yavuzlar Kültür Evi'nde Ömer Bertan'ın yazıp yönettiği 'Yüreğir'in Fidanları' adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Yüreğir Belediyesi yaz okullarına gelen öğrencilerin sergilediği tiyatro gösterisi izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Tiyatroyu izlemeye Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve eşi, Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı ile aileler birlikte izledi. Yaz boyu tiyatro eğitimi alan öğrencilere sertifikaları Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı ve Başkan Mahmut Çelikcan tarafından öğrencilere takdim edildi.

                                          

'Yeşil bir Türkiye için bir fidan da senden' kampanyasıyla yeşilin ve ağacın öneminin anlatıldığı tiyatro oyununda izleyicilere fidan dağıtıldı. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan kendisine hediye edilen fidanı Yavuzlar Engelliler Merkezi ve Kültür Evi bahçesine kendi elleriyle ekti. 

 

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, çocuklara imkan verildikçe neleri başarabildiklerinin en iyi örneğini burada gördüklerini belirterek 'Yüreğir Kültür Evlerini hizmete açarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Çocuklarımız buradan çok değişik faaliyetler yürütüyorlar. Yaz ayı boyunca tiyatro eğitimi alan çocuklarımız ustaları aratmayacak şekilde oyunlarını başarıyla sergilediler. Bundan büyük gurur duyduk.

BAŞKAN ÇELİKCAN 'TOPLUMLARA EN İYİ MESAJ SANAT YOLUYLA VERİLİR' 

Topluma verilmek istenen mesajların sanat ve tiyatro toluyla daha etkin bir şekilde verildiğini belirten Başkan Çelikcan 'İnsanları birbirine karşı sorumlu olan toplum uygar toplumdur. Kültürel gelişmeyi sağlayan gizli güçlerden biri de tiyatrodur; öyle ki sanatsal yaratıyı en etkin biçimde topluma aktaran bir araç durumundadır. Tiyatro uyarı görevini yaptığı kadar, toplumu ortak komplekslerinden arındırır, onlara gerçek düşünce erkini, özgürlüğünü sağlar.' şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR