BAŞKAN ÇELİKCAN 'İSRAİL İNSANLIK SUÇU İŞLİYOR'

BAŞKAN ÇELİKCAN 'İSRAİL İNSANLIK SUÇU İŞLİYOR'

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan İsrail'in dünyanın gözü önünde insanlık suçu işlediğini belirtti. Hedef gözetmeksizin Gazze'ye bomba yağdıran İsrail'in soykırım yaptığını belirten Başkan Çelikcan 'İsrail  Mübarek Ramazan ayında Tüm Dünya'nın gözü önünde  çocuk ve kadın ayrımı yapmadan katliam yapmaktadır. Hastaneyi bile bombalamaktan çekinmeyen İsrail'e dünyasının sessiz kalması çok manidardır. Gazze de bombalar bu katliama sessiz kalan insanların, haysiyetinin, şerefinin üzerine atılmış gibidir.' dedi.

İsrail'in çocuk, yaşlı, kadın demeden ve hedef gözetmeksizin tüm canlıları yok edecek şekilde karadan, havadan ve denizden masum halkın üzerine bomba yağdırdığını  belirten Başkan Çelikcan' İsrail tüm dünyanın gözü önünde soykırım yapmaktadır. Her gün onlarca masum sivil ve çocuk hayatlarını kaybetmektedir. Bu katliama ve soykırıma karşı uygar dünyanın sessiz kalması manidardır. Mübarek Ramazan ayında tüm dünyanın gözü önünde masum sivillerin üzerine  bomba yağdıran İsral'i lanetliyorum.' şeklinde konuştu.

İSRAİL ÜRÜNLERİNİ KULLANMAYALIM

İsrail'in Gazze halkına uyguladığı zulüm ve işkenceye tepki göstermek amacıyla vatandaşların İsrail ürünlerini almayarak herkesin bireysel tepki gösterebileceğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan  'Dünya İsrail'in zulmünü seyrediyor. Bundan cesaret alan İsrail ise gittikçe barbarlaşıp insanlık dışı uygulamalarını devam ettiriyor. Her gün onlarca masum çocuk ve kadınları öldürüyorlar.  Bu barbarlığa ve insanlık dışı uygulamalara bireysel tepkimizi koyarak İsrail'in ürettiği ürünleri almayalım. Başlatılan bu boykot kampanyasına destek veriyorum ve vatandaşlarımızın da  bu konularda duyarlı olmasını temenni ediyorum. ' dedi.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR