ADANA VALİSİ YÜREĞİR BELEDİYESİ'Nİ ZİYARET ETTİ

ADANA VALİSİ YÜREĞİR BELEDİYESİ'Nİ ZİYARET ETTİ

 

VALİ BÜYÜK ‘BÜTÜN HERKESLE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞIZ’

 

Adana Valisi Mustafa Büyük ve Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ı makamında ziyaret etti. Adana'daki görev süresi içerisinde bütün herkesle uyum içerisinde çalışacaklarını belirten Vali Büyük Başkan Çelikcan'a hem iadei ziyaret hem de başarılar diledi. Yüreğir Belediye birimlerini de gezen Adana Valisi çalışanlarla sohbet etti.

Büyükşehir yasası ile ilçe belediyelerinin görev ve sorumluluklarının arttığını gözlemlediğini belirten Adana Valisi Mustafa Büyük 'Vatandaşlarımız köyden mahalleye geçtikten sonra şehirde ne hizmet varsa aynısını haklı olarak talep ediyor. Bu da belediyelerimize bir yoğunluk getiriyor.' dedi.

Şehirlerin gelişmesi için kentsel yenileme ve yeni imar alanları oluşturulması gerektiğini belirten Vali Büyük' Şehrimizin gelişmesi ve canlanması için herkesin bildiği yol olan problemli ve eski mahallelerde yapılacak kentsel yenilik ve yeni imar alanları açmak herkesin bildiği konulardır. Bir çok ilden büyük olan Yüreğir böylelikle daha çabuk gelişecektir. Hizmette kalite ve verimlilik artsın istiyoruz. Sayın Belediye Başkanımız Mahmut Çelikcan'a geçen dönem yaptığı çalışmalar için başarılar dilerken yeni dönemde de güzel çalışmalar yapmasını temenni ediyorum.' şeklinde konuştu.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan  Adana Valisi Mustafa Büyük'ün ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirtti. Yüreğir Belediyesi hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Çelikcan 'Nüfusumuz şu anda 450 binin üzerinde. 36 mahalleden 106 mahalleye çıkmış bulunmaktayız. Hizmet alanımız 8 bin hektardan 90 bin hektara çıkmış durumda. Bölgemiz tarım bölgesi olduğu için arsa üretme imkanımız da yok.

Gelirlerimiz ise çok kısıtlı. Geçen yıl gerçekleşen bütçemiz 84 milyon idi. Bizim ölçeğimizdeki diğer belediyeler bizim 3/4 katımız daha fazla bütçeye sahipler. Buna rağmen geçen 5 yıl süre içerisinde çok güzel çalışmalar yaptık. Kentsel Dönüşüm Çalışmalarımız 9 ayrı mahallemizde devam ediyor. Geçen 5 yılda çok güzel hizmetler gerçekleştirdik. Çalışmalarımıza halkımızın istek ve talepleri doğrultusunda devam ediyoruz  ’ şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR