RAMAZAN ŞENLİKLERİNE VATANDAŞLAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYOR

RAMAZAN ŞENLİKLERİNE VATANDAŞLAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYOR

MEHTERAN TAKIMI GÖSTERİSİ BÜYÜK ALKIŞ ALDI

 

Yüreğir de ilk kez düzenlenen Ramazan Etkinlikleri vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Kazım Karabekir Mahallesi'ne yapılan Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen etkinliklere katılım her geçen gün artıyor. Önceki akşam sahne alan Aşuk-Maşuk, Hacivat-Karagöz  ve Mehteran Takımı, şenliğe katılanları gönüllerince eğlendirdi.

Yüreğir de sosyal ve kültürel etkinliklerin bundan sonra artarak devam edeceğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 'Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Ramazan Şenliklerine vatandaşlarımızın ilgisi bizleri memnun ediyor. Ramazan ayı boyunca haftada 3 gün (Salı, Çarşamba, Perşembe) günleri etkinliklerimizi devam ettireceğiz. Düzenlenen etkinliklerle hem gelenek göreneklerimizi yaşatıyoruz, hem de vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Yüzyıllardan bu yana gelen ve dost, sevgi, birlik ve kahramanlık ocağı olarak kabul edilen Mehteran takımını getirerek Yüreğir halkına gösteri sunmalarını sağladık.

Hizmete açtığımız Kültür Merkezimizde sosyal ve kültürel etkinliklerimizi bundan sonra  artırarak devam ettireceğiz. Vatandaşlarımızla görüşüp onların istek ve talepleri doğrultusunda etkinlikleri gerçekleştireceğiz.' şeklinde konuştu.

Yüreğir Belediyesi'nin düzenlediği Ramazan Şenliklerine katılan vatandaşlar yapılan etkinliklerden mutlu olduklarını belirterek 'Ailemizle rahatça gelerek burada şenlikleri izliyoruz. Düzenlenen etkinlikler gelenek göreneklerimizi anımsattığı için bizden sonraki gelen nesillerde bu etkinliklerle tanışıyorlar.'

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR