BAŞKAN ÇELİKCAN İFTARINI VATANDAŞLARLA AÇTI ŞENLİKLERİ İZLEDİ

YÜREĞİR DE RAMAZAN AYI COŞKUSU BAŞLADI

 

BAŞKAN ÇELİKCAN İFTARINI VATANDAŞLARLA

AÇTI ŞENLİKLERİ İZLEDİ

 

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan geleneksel hale getirdiği iftar programını bu yılda devam ettiriyor. Şehit Erkut Akbay Mahallesi'nde vatandaşlarla birlikte iftarını açan Başkan Çelikcan, yeni yapılan Kültür Merkezi önünde düzenlenen Ramazan şenliklerini izledi. Aşuk-Maşuk, Hacivat ile Karagöz ve Semazen gösterilerini Başkan Çelikcan'la birlikte çok sayıda vatandaş aileleri ve çocuklarıyla birlikte izlediler.

Başkan Çelikcan, Ramazan ayı boyunca 14 ayrı bölgede iftar yemeğinde vatandaşlarla birlikte olacaklarını, Yüreğir Belediyesi sanat tırının iftar verilen bölgelerde vatandaşların hizmetinde olacağını belirttti. Ramazan Şenliklerinin ise haftanın 3 günü süreceğini belirterek bütün vatandaşların Ramazan ayının mübarek olmasını temenni etti.

Ramazan ayının rahmet ve bereket ayı olduğunu belirten Başkan Çelikcan 'Bu günler bizim için birleştirici, bütünleştirici günlerdir. Ramazan ayınız mübarek olsun. her gününüz böyle sevgiyle muhabbetle geçsin. Kültür Merkezimizin açılmasıyla sosyal ve kültürel etkinliklerimize başladık. Bundan sonra sosyal ve kültürel etkinlikleri artırarak devam ettireceğiz. Sizler için düzenlediğimiz Ramazan Şenlikleri programı haftada 3 gün (Salı, Çarşamba, Perşembe) devam edecektir.

Yapılacak etkinliklerin içerisinde Animasyon gösterileri, semazen, Hacivat-Karagöz, Mehter Takımı Gösterileri,Gölge Oyunları, Tiyatro Gösterileri, Sanat Müziği (Fasıl) Konseri, İlahi Gurubu Konserleri, Halk Müziği Konserleri ve çeşitli gösteriler yapılacaktır.Amacımız Mübarek Ramazan ayında vatandaşların ve çocukların gelenek ve göreneklerini yaşatmalarını sağlamaktır.' şeklinde konuştu.

 

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR