BAŞKAN ÇELİKCAN KÖYLERDE TEŞEKKÜR GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

BAŞKAN ÇELİKCAN KÖYLERDE TEŞEKKÜR GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

 

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Sazak, Şahinağa, Paşaköy Akdam, Eğriağaç, Yalnızca, Kamışlı, Zağarlı, Gökçeli, Yenice, Beyköy, Çağırkanlı köylerini ziyaret ederek verdikleri destek için teşekkür etti. Geziye AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Bahadır Balcılar, Meclis Üyeleri Salih Acar, Ahmet Çözer katıldılar.

Yüreğir'in sınırlarının 8 bin hektardan 90 bin hektara çıktığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan fırsat buldukça köyleri ziyarete devam edeceğini belirtti. Köylerle ilgili sıkıntıların takipçisi olacaklarını belirten Başkan Çelikcan 'Ekiplerimizin çalışma yapmadığı köy ve mahallemiz kalmadı. Bundan sonra köylü vatandaşlarımızın faydalanacağı 'Köy Konakları' projesini hayata geçireceğiz. Yapacağımız köy konaklarında vatandaşlarımızın bilinçlenmesi amacıyla seminerler düzenlenecek, öğrencilerimizin faydalanacağı sınıflar ve sağlık ocağı olmayan köylerde haftanın belirli günlerinde doktorların gelmesi için doktor odası gibi yerlerin yapılmasını planlamaktayız.

Bunun yanı sıra bölgemiz tarım bölgesi ve dünyanın en önemli ovalarından birine sahibiz. Küresel ısınma dolayısıyla önümüzdeki yıllarda toprak çok değerli hale gelecek ve bölgemiz çok önemli bir yer olacaktır.  Bunun için çiftçilerimizi bilinçli hale getirmek amacıyla konusunda uzman kişileri getirip burada yaşayan vatandaşlarımızı bilgilendirmek istiyoruz. Hem ürünlerini daha iyi değerlendirecekler, hem de bilinçli tarım yapmalarını sağlayarak topraklarının önemini anlatmayı hedefliyoruz.' şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR