BAŞKAN ÇELİKCAN 'DÜZENLİ ŞEHİRLER DÜZGÜN PLANLARLA OLUŞUR'

BAŞKAN ÇELİKCAN 'DÜZENLİ ŞEHİRLER DÜZGÜN PLANLARLA OLUŞUR'

 

'ŞEHİR PLANLARI YAP BOZA DÖNÜŞMEMELİ'

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, şehir Plancıları Odası Başkanı Gülcan Ulutürk ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.  Düzenli şehirleşmenin en önemli şartının düzenli planlaşma olduğunu belirten Başkan Çelikcan 'Yapılan planlar günü kurtarmak için değil, bir şehrin geleceğini düşünerek planlama yapılmalıdır.' dedi.

Geride kalan 5 yılda Adana da bulunan bütün sivil toplum örgütleri ile işbirliği içerisinde hareket ettiklerini belirten Başkan Çelikcan 'Bundan sonra da bütün sivil toplum örgütlerimizle işbirliği yapmaya devam edeceğiz. Onlardan gelen uygulanabilir öneriler her zaman dikkate alacağız. Gelişen ve hızla  modern kentleşmeye başlayan Yüreğir Adana'nın yakın zamanda parlayan yıldızı olacaktır.

Adana'da başlattığımız gerçek kentsel dönüşüm çalışmaları ve özel yatırımcıların hayata geçirmeye başladığı projeler bir anda bütün dikkatleri Yüreğir'e çevirmiştir. Devam eden devlet yatırımları ve özel yatırımınlar, ilçemizin gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır. Yerinde başlattığımız dönüşümler ile ilçemiz köy görünümünden kurtarılıp modern konutlara kavuşacaktır. 9 ayrı bölgede başlattığımız kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam etmektedir. Devam eden projelerde modern kentleşmeye büyük önem vermekteyiz. Yeni yapacağımız konutlar, yeşil alanı bol ve içerisinde sosyal donatıları olan konutlardan oluşmaktadır.' şeklinde konuştu.

Şehir Plancıları Odası Başkanı Gülcan Ulutürk amaçlarının Adana'nın düzenli kentleşmesine katkı koymak olduğunu belirtti. Adana'da bulunan belediyeler ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği içerisinde hareket etmeye hazır olduklarını belirtti. Yüreğir Belediye Başkanlığını ikinci kez kazanan Mahmut Çelikcan'a başarılar dileyen Şehir Plancıları Odası yönetimi Başkan Çelikcan'a başarılar diledi.

 

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR