İŞÇİLERİMİZİN BAYRAMI KUTLU OLSUN

İŞÇİLERİMİZİN BAYRAMI KUTLU OLSUN

1 Mayıs’ın İşçi Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ‘1 Mayıs, Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir. Türkiye'de ilk kez 1923’te resmî olarak kutlanmıştır. 2008 Nisan'ında, "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kutlanması kabul edilmiştir.22 Nisan 2009 tarihinde TBMM'de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir.

 Pek çok ülkede işçi hareketinin sosyal ve ekonomik kazanımlarını bayram olarak kutladığı bu anlamlı günün, ülkemizde de resmi tatil ilan edilmesi, toplumsal barışa hüviyet kazandırmak adına sevindirici bir gelişmedir.' dedi.

 Toplumsal barış ve huzurun sağlanması için uzlaşma, hoşgörü ve bir arada yaşama kültürünün geliştirilmesi için çaba gösterilmesi gerektiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ‘Biz ülkemizde ve bütün dünyada sosyal adalet, refah, insan onuruna yakışır bir yaşam şekli ve hak ve özgürlükler ile yaşanılabilir bir dünya istiyoruz.’diyerek toplumsal barışın önemine değindi.

Dünyanın neresinde olursa olsun savaşa ve çatışmaya son verilmesi gerektiğini belirten Başkan Çelikcan ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü, ülkemize, halkımıza ve tüm dünya çalışanlarına kutlu olsun’ diyerek 1 Mayıs’ın adına yakışır bir şekilde kutlanması gerektiğini belirtti.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR