BAŞKAN ÇELİKCAN “KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN”

BAŞKAN ÇELİKCAN “KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN”

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm Adanalılar’ın ve İslam aleminin mübarek Regaip Kandilini kutladı.

Regaip kelimesinin bolluk, bereket, fazilet anlamına geldiğini ve bu gece Allah’ın lütuflarının bol bol verildiği bir gece, mübarek üç ayların ilk kandil gecesi olduğunu belirten Başkan Çelikcan sözlerini şöyle sürdürdü :

‘Ramazan ayının müjdecisi mübarek üç aylara girmiş bulunmaktayız. Recep Ayının ilk cuma gecesi (30 Nisan Perşembe akşamı) Regaip Kandilini kutlayacağız.Allah’ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Regaip Kandili’nde bir yıllık yaşantımızı ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çekidüzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun. Kandiliniz mübarek olsun.’diyerek başta Adanalılar olmak üzere tüm Müslümanların  mübarek Regaip Kandili’ni kutladı.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR