BAŞKAN ÇELİKCAN TEŞEKKÜR GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

BAŞKAN ÇELİKCAN TEŞEKKÜR GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

 

‘HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK’

 

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Misis, Geçitli,Abdioğlu, Çelemli, Solaklı ve Mahallelerde vatandaşları ziyaret ederek verdikleri destek için teşekkür etti. Yüreğir'in konumu itibari ile dünyanın en verimli ovalarından birine sahip olduğunu belirten Başkan Çelikcan  'Bu zenginliğimizi en iyi şekilde kullanmalı ve değerlendirmeliyiz.' dedi.

 

Yüreğir de özellikle köylerde yaşayan vatandaşların bilinçlenmesi ve ürettikleri ürünlerinden daha iyi verim alabilmesi için bilinçlenmesi gerektiğini belirterek 'Bu dönemde hedeflerimizden bir tanesi de köy konaklarını hizmete açmaktır. Çok amaçlı olarak yapılacak olan köy konaklarında toplantı odaları, mesleki eğitim kursları olacak şekilde dizayn edilmesi düşünülmektedir. Özellikle tarım bölgesinde yaşayan vatandaşlarımıza yönelik  düzenlenen eğitici seminerlerle onların daha iyi verim elde etmeleri sağlanacaktır.' şeklinde konuştu.

Geride kalan 5 yılda Yüreğir'e bağlı bütün köylerde yol çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını eksik kalanların ise bu dönemde bitirileceğini belirten Başkan Çelikcan 'Geçen 5 yıl süre içerisinde 20 yılda yapılan yol çalışmasından daha fazlasını bu dönemde gerçekleştirdik. Buna rağmen eksiklerimiz var. Ama Yüreğir de yol sorununu büyük ölçüde tamamladık. Kalan yerleri ise en kısa zamanda bitireceğiz.

Yüreğir de 11 adet kültür evi, 11 adet taziye evi ve 1 adet kültür merkezi yaparak sosyal ve kültürel eğitime de büyük katkı sağladık. Binlerce öğrencimiz burada eğitim görüyor.  Bunun yanı  sıra düzenlenen  meslek kursları ile bir çok vatandaşımız meslek sahibi oldular. Bu dönemde ihtiyacı olan bölgelere yenilerini yapacağız. Taziye evleri vatandaşlarımız tarafından beğenilmektedir. Talep edilen yerlere yaparak vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız.' şeklinde konuştu.

Başkan Çelikcan'ın ziyaretlerinden memnunluk duyduklarını belirten vatandaşlar hizmetlerin devam etmesini istediler. Yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Çelikcan'a teşekkür eden vatandaşlar bu dönem de hizmetlerin devam etmesini istediler.

 

 

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR