KÜLTÜR EVLERİNDEN SONRA ŞİMDİ DE KÖY KONAKLARI GELİYOR

BAŞKAN ÇELİKCAN KÖY VE BELDELERİ GEZDİ

 

KÜLTÜR EVLERİNDEN SONRA ŞİMDİ DE KÖY KONAKLARI GELİYOR

 

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Yüreğir'e bağlı köy ve beldeleri ziyaret edip vatandaşlarla bir araya geldi. Köy ve Beldelerin bundan önce alamadığı bir çok hizmeti bu dönemde aldığını belirten Başkan Çelikcan 'Çalışma yapmadığımız köy ve beldemiz kalmadı. Yeni bağlanan bütün köylerde yol çalışması yapıldı. Önümüzdeki dönem ise çalışmalarımız devam edecektir.' dedi.

 

Doğankent Bahçeli Evler Mahallesi, Çağırkanlı Köyü, Yunusoğlu/Hacı Ali Köyü, Solaklı Atatürk Mahallesi ve Doğankent Cumhuriyet Mahalle ve köylerinde vatandaşlarla  bir araya gelen Başkan Çelikcan önümüzdeki dönem köylere 'Köy Konakları' projesini hayata geçireceklerini belirtti.

 

Yapılacak olan 'Köy Konakları'nın' çok amaçlı olarak vatandaşlara hizmet edeceğini belirten Başkan Çelikcan ' Köylerimizin ihtiyacına göre yapılacak olan Köy Konaklarında vatandaşlarımızı bilinçlendirme toplantıları yapacağız. Bölgemiz tarım ve hayvancılığın yoğun olduğu bir bölge. Dünyanın en verimli ovalarından birine sahibiz. Buralarda çiftçilerimizin bilinçlendirilmesi ve daha iyi ürün almaları için konusunda uzman kişilere buralarda eğitici seminerler verdirebiliriz. Bunun yanı sıra kadınlarımıza ve genç kızlarımıza yönelik meslek kursları düzenleyeceğiz. Haftanın belirli günlerinde doktorların muayene edeceği bir oda da dizayn edilebilir.' şeklinde konuştu.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR