DOLMUŞÇU ESNAFLARINDAN BAŞKAN ÇELİKCAN'A YOL TEŞEKKÜRÜ

BAŞKAN ÇELİKCAN DOLMUŞÇU ESNAFI İLE BİR ARAYA GELDİ

 

DOLMUŞÇU ESNAFLARINDAN  BAŞKAN ÇELİKCAN'A YOL TEŞEKKÜRÜ

 

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan dolmuşçu esnafı ile bir araya geldi. Yavuzlar, Anadolu ve Seyhan Dolmuşçu esnafını ziyaret eden Başkan Çelikcan önümüzdeki dönem çalışmaların her alanda artarak devam edeceğini belirtti. Yüreğir'in en büyük sorunun yol olduğunu ve bu konuda kendisine gelen istekler doğrultusunda yola önem verdiklerini belirten Başkan Çelikcan 'Yüreğir'in yol sorunu yüzde 85'ni bitirdik.' dedi.

Yüreğir de 20 yılda yapılandan daha fazla yol çalışmasını yaptıklarını belirten Başkan Çelikcan 'Bu kadar çalışmamıza rağmen yol sorunun tamamen çözemedik. Köylerin ve beldelerinde bize bağlanması işlerimizi zorlaştırdı. Hizmet alanımız 8 bin hektardan 90 bin hektara çıktı. Buna rağmen 5 yılda bir çok güzel hizmetler yaptık. 11 kültür evi, 11 taziye evi, kültür merkezi,kapalı semt pazarı şu anda hayata geçirdiğimiz önemli projelerimiz. Önümüzdeki dönem ise yarım kalan işlerimizi tamamlayıp Yüreğir'in gelişmesine katkı sağlayacak önemli projeleri hayata geçireceğiz.

Özellikle kentsel dönüşüme ağırlık vereceğiz.  Kışla Mahallesi'nde başlattığımız dönüşüm de mutlu sona ulaştık. Yakında temelleri atacağız ve yeşil alanı, sosyal tesisi olan modern binalar artık Yüreğir de yükselecektir.  şeklinde konuştu.

Yavuzlar Dolmuş Durağı yönetimi , Anadolu Dolmuş Durağı Başkanı Sefer İpek ve Yönetimi, Seyhan -Çukobirlik Dolmuş Durağı Başkanı Kamil Sakar ve Yönetim Kurulu Üyeleri ziyarette hazır bulundular. Yaptıkları hizmetler için Başkan Çelikcan'a teşekkür eden dolmuşçu esnafları yolların çok güzel olduğunu belirterek 'Yüreğir de yıllardan bu yana böyle yol çalışması olmadı. Arabalarımız artık daha az arıza yapıyor ve daha az yıpranıyor. Yapılan hizmetler için teşekkür ederiz.' dediler.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR