BAŞKAN ÇELİKCAN YENİ HİZMETE AÇILAN PTT KÜLTÜR EVİNDE KADINLARLA BİR ARYA GELDİ

BAŞKAN ÇELİKCAN YENİ HİZMETE AÇILAN PTT KÜLTÜR EVİNDE KADINLARLA BİR ARYA GELDİ

 

'BİZLER YAPIYORUZ, SİZLER SAHİP ÇIKACAKSINIZ'

 

'KÜLTÜR EVLERİMİZ HAYAT ÜNİVERSİTESİ GİBİ ÇALIŞIYOR'

 

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan PTT Evleri Mahallesi'nde yeni hizmete açılan Kültür Evi'nde kadınlarla bir araya geldi. Özellikle kadınların yapılan Kültür Evlerine sahip çıkmasını isteyen Başkan Çelikcan 'Kültür Evlerimiz hayat üniversitesi gibidir.Buralardan 7 den 70'e bütün vatandaşlarımız faydalanmaktadır.' dedi.

Yüreğir de her biri okul büyüklüğünde olan 11 adet Kültür Evi yaptıklarını belirten Başkan Çelikcan 'Yapılan Kültür Evlerinde meslek kursları, hobi kursları, öğrencilere yönelik ders takviye kursları, anasınıfı hizmetinin yanı sıra vatandaşları bilinçlendirmek üzere her türlü toplantı ve seminerler düzenlenmektedir. O yüzden, yapılan bu Kültür Evlerimiz her yaştan vatandaşlarımıza hitap etmektedir.

Eğitim hayat boyu devam etmektedir. Özellikle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiren analarımızın eğitimli olması ve çocuklarını bilinçli bir şekilde yetiştirmesi ve onları hayata hazırlaması yarınlarımızı daha güvenli hale getirecektir. Bu amaçla bu merkezlerimizde düzenlenen eğitici seminerlerle kadınlarımızın eğitilmesini sağlıyoruz. Bunun yanı sıra vatandaşlarımızdan gelen istek ve talepler doğrultusunda her türlü meslek ve hobi kurslarını açmaktayız.' diyerek Kültür Evlerinden her türlü yaştan vatandaşların faydalanacağını belirtti.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR