BAKAN MÜEZZİNOĞLU 'YÜREĞİR SAĞLIK MERKEZİ OLUYOR'

BAŞKAN ÇELİKCAN : YÜREĞİR DE FAYDALI HİZMETLERE DEVAM EDECEĞİZ'

 

BAKAN MÜEZZİNOĞLU 'YÜREĞİR SAĞLIK MERKEZİ OLUYOR'

 

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan geride kalan 5 yılda Yüreğir de bir çok ilkleri gerçekleştirdiklerini belirterek 'Önümüzdeki dönem en güzel ve faydalı projeleri birlikte hayata geçireceğiz.' dedi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise yaptığı konuşmada Yüreğir'in önümüzdeki dönemde temeli atılan hastanelerin tamamlanmasıyla sağlık merkezi olacağını belirtti.       

Kışla Mahallesinde gerçekleştirilen mahalle toplantısında konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Yüreğir'in ilçe olduktan sonra en fazla yatırımı ve hizmeti bu dönemde gördüğünü belirterek 'Çok güzel bir 5 yılı geride bıraktık. Yüreğir halkı bir çok ilklerle tanıştı. Vatandaşlarımızın hayal bile edemediği bir çok hizmeti bu dönemde gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönem ise bu çalışmalarımızı katlayarak yeni projeleri hayata geçireceğiz.'şeklinde konuştu.

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Adana'da ve Yüreğir de olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Adana çok sayıda hemşerisi olduğunu belirten Bakan Müezzinoğlu  30 Mart'ta yapılacak olan seçimlerde Adana'nın marka değerinin yükselmesi için Yüreğir de Mahmut Çelikcan, Büyükşehir de Abdullah Torun'un vatandaşların emrinde olacağını belirtti.

 

AK Parti'nin milletin içinden çıkan bir parti olduğunu ve milletle birlikte yürüdüklerini belirten Müezzinoğlu 'AK Parti Milletin partisi, milletin temsilcisidir. Sayın Başbakanımız partiyi kurarken sermayeye, basına, güç odaklarına güvenerek kurmadı. Milletimize inanarak, güvenerek bu partiyi kurdu.  Sizlerde bizleri mahcup etmediniz.

Tüm alanlarda olduğu gibi sağlıkta Türkiye artık çağ atlamıştır. Eskiden hastalarımızı yurt dışına gönderirdik. Bir turist rahatsızlandığında ülkesinde uçak gelir alır götürürdü. Şimdi biz hastalarımızı dışarıdan alıp gelip muayenesini Türkiye de yapıyoruz. Yüreğir bu konuda çok şanlı bir ilçemiz. 1550 yataklı bölge hastanemiz bu mahallemize kuruluyor. Buraya bir çok yerden hastalar gelecektir. Diğer mevcut hastanelerle birlikte Yüreğir adeta sağlık merkezi olacaktır.' şeklinde konuştu.

AK Parti Adana Milletvekili ve Sağlık Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar oyunu Yüreğir de kullandığını ve Mahmut Çelikcan'a oy verdiği için şu anda çok mutlu olduğunu belirterek 'Yüreğir Belediye Başkanımız Mahmut Çelikcan kendisinden önce hizmet yapanlardan 5 kat daha fazla yatırım yapmış. Kendisi dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile ön plana çıkmış bir arkadaşımız.  Yaptığı bu kadar hizmetin karşılığında tekrar görev başına getireceğinizden şüphem yoktur. Ama geçen dönem eksik olan Büyükşehir Belediye Başkanlığını da kazanmamız çok önemlidir. Bunun eksikliğini hep birlikte yaşadık.' şeklinde konuştu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun yapılacak olan seçimlerde hükümetinde desteğini alarak yatırımların daha kolay gelmesini sağlayacaklarını belirtti.

Kışla Mahallesinde yapılan toplantıya Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun yanı sıra AK Parti Adana Milletvekili Sağlık Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, Şükrü Erdinç, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, İl Başkanı Fikret Yeni, İlçe Başkanı Bahadır Balcılar ve partililer katıldı.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR