Temmuz 2012 Meclis Tutanak Özetleri

T.C.

YÜREĞİR İLÇE BELEDİYE MECLİSİNE AİT

TUTANAK ÖZETİ

 

TOPLANTI TARİHİ                : 02.07.2012

TOPLANTI GÜN VE SAAT   : PAZARTESİ 16.00.’da

KATILANLAR                          :  36

KATILMAYAN                         :  1

MAZERETLİ                              :  -

GÖREVLİ                                   :  -

 
            Belediye Meclisinin 02 TEMMUZ  günü saat 16.00’da olağan  olarak yapılan toplantısında Meclis Başkanı  (Belediye Başkanı ) Mahmut ÇELİKCAN, Abdusselam ÖZPOLAT, Atilla BARIŞIK, Celal TURAN, Enver DALKIRAN, Fatma EVCİMİK, Hasan KARAOĞLU,  İrem SÜLÜ, Mehmet YILDIZ, Murat TÜRK, Mustafa ÇOBAN, Necati CENGİZ, Ömer AYGÜN, Salih SARI,Serkan ÖZDEMİR,  Songül SİVASLIOĞLU, Tarık ÖZÜNAL, Yaşar TURAN, Zehra ERDEM, Ahmet YÜZKECCİER, Ertan SÜMER, Hayrettin KAYA, İbrahim LEBA, Mustafa NAGAŞ, Necmettin ATAY, Necmi ÖZCANLI, Zeynel MIZRAK, Bahtiyar BALABAN, Bahtiyar SAĞLAMDEMİREL, Fethi ÇOŞKUNTUNCEL, Fikret DOĞAN, Memduh GÖZÜBATIK, Uğur İsa CEYLAN,  Kadir BATMAZ,Veysel KOKAÇYA ve Mustafa ESENKURT'un katılımları, Hıdır BAHÇE'NİN katılmamasına rağmen çoğunluk kurulduğundan oturum başkan tarafından açıldı.          
    Gündeme geçilmeden önce Belediye Meclisinin 08.06.2012 günlü meclis tutanak özetinin yapılan oylamasında oybirliği ile kabulüne karar verildi.

 Gündeme geçilmeden önce;

CHP Meclis Üyesi İbrahim LEBA;  Bugün 2 Temmuz tam 19 yıl önce SİVAS'ta ülkemizin Aydın İnsanlarını yakan yobazlar daha sonrada aynı faaliyetle ülkemizin güzel günlerini karartmak isteyen kişiler temenni ediyorum ki amaçlarına ulaşamazlar. O acı günlerin tekrar yaşanmamasını diliyorum.   

 Ülkemizdeki güzel insanlar Alevisi, Sunnisi, Türkü, Kürdü,Lazı, Çerkezi bugüne kadar hiç kimse kimseyi ayrım yapmadan yaşadık. Umarım ki bundan sonrada böyle olur.

 Seyhan ve Haydaroğlu Mahallerinde yapılan çalışmalardan dolayı Sayın Başkanımıza ve Ekibine teşekkür ediyorum. Buralarda Asfalt çalışmaları devam ediyor. Ama bazı eksiklikler oluyor. Bu kadar güzel işler yaparken ufak-tefek aksamaları da eğer görebilirsek en azından yaptığımız işlerin üstü örtülmez. Benim  sizden ricam; bu aksaklıkları gidermek için Yaşar Beye bir not iletirseniz.Sorunları görüşüp daha çabuk çözümleyebiliriz. Bu güzel çalışmalarınızın devamını bekliyorum. Teşekkür ediyorum.dedi.      

 Başkan Bey; Arazi çalışmalarında bazı eksiklik ve aksamalar olur. Bu eksiklikleri belediyemiz meclis üyeleri olarak gördüğünüzde bize ve gerekli çalışma arkadaşlarımıza bildirirseniz, hep birlikte bu eksiklikleri gidermeye çalışırız.Teşekkür ediyorum.Dedi.

G Ü N D E M:

  Gündem maddesini oluşturan; Yetki ile ilgili Başkanlığın 02.07.2012 gün ve 10-281 sayılı yazısı ekinde gelen Mali Hizmetler  Müdürlüğünün 25.06.2012 gün ve 12/695 sayılı yazısı okunmasından sonra söz alan;

 CHP Meclis Üyesi Zeynel MIZRAK; Dosya hakkında bilgi istedi.

 MHP Meclis Üyesi Mustafa NAGAŞ; Böyle bir karar daha önce de mecliste almıştık.       

Başkan Bey; Geçmişten devam edipte yargıda olan, ne zaman yargıdan karar geleceğini bilemediğimiz gerek bize bağlanan beldelerin borç davaları, gerekse geçmiş dönemden günümüze kadar gelen alacak ve  işçi davaları vs. gibi Yargıtay da olan davalar için 630 bin lira paramız blokeli durumda. Bu yüzden bu parayı  kullanamıyoruz. Bu teminat mektubunu İller Bankasından alınca bu parayı kullanma şansımız olacak. Bu konuda yetki istiyoruz.dedi.

 Yetki ile ilgili dosyanın görüşülmesi yapıldı ve neticede teklifin aynen kabulüne oybirliği ile karar verildi.

 Gündemde görüşülecek madde olmadığından oturum 03.07.2012 günü  Saat: 16.00’de  toplanmak üzere  Başkan tarafından oya sunularak  tatil edildi.

OTURUM SONU:  16.15.de

 

  Mahmut ÇELİKCAN                             Fatma EVCİMİK                               İrem SÜLÜ   

    Meclis Başkanı                                      Meclis Katibi                                        Meclis Katibi

 Belediye Başkanı

 

T.C.

YÜREĞİR İLÇE BELEDİYE MECLİSİNE AİT

TUTANAK ÖZETİ

 

TOPLANTI TARİHİ                : 03.07.2012

TOPLANTI GÜN VE SAAT   : SALI  16.00.’da

KATILANLAR                          :  36

KATILMAYAN                         :  1

MAZERETLİ                              :  -

GÖREVLİ                                   :  -

            Belediye Meclisinin 03 TEMMUZ  günü saat 16.00’da olağan  olarak yapılan toplantısında Meclis Başkanı  (Belediye Başkanı ) Mahmut ÇELİKCAN, Abdusselam ÖZPOLAT, Atilla BARIŞIK, Celal TURAN, Enver DALKIRAN, Fatma EVCİMİK, Hasan KARAOĞLU,  İrem SÜLÜ, Mehmet YILDIZ, Murat TÜRK, Mustafa ÇOBAN, Necati CENGİZ, Ömer AYGÜN, Salih SARI,Serkan ÖZDEMİR,  Songül SİVASLIOĞLU, Tarık ÖZÜNAL, Yaşar TURAN, Zehra ERDEM, Ahmet YÜZKECCİER, Ertan SÜMER, Hayrettin KAYA, İbrahim LEBA, Mustafa NAGAŞ, Necmettin ATAY, Necmi ÖZCANLI, Zeynel MIZRAK, Bahtiyar BALABAN, Bahtiyar SAĞLAMDEMİREL, Fethi ÇOŞKUNTUNCEL, Fikret DOĞAN, Memduh GÖZÜBATIK, Uğur İsa CEYLAN,  Kadir BATMAZ,Veysel KOKAÇYA ve Mustafa ESENKURT'un katılımları, Hıdır BAHÇE'NİN katılmamasına rağmen çoğunluk kurulduğundan oturum başkan tarafından açıldı.          
    Gündeme geçilmeden önce Belediye Meclisinin 02.06.2012 günlü meclis tutanak özetinin yapılan oylamasında oybirliği ile kabulüne karar verildi.

 Gündeme geçilmeden önce; MHP Meclis Üyesi Uğur İsa CEYLAN; Sayın Başkanım; Seçimden bu yana 3 yılı geride bıraktık. Koza Bulvarı, Karataş Caddesi ve Metronun altındaki Kozan yoluna bağlantısı ile ilgili bir çok konuşmam oldu. Bununla ilgili gayretinizi biliyorum. Size de çok teşekkür ediyorum. Bu çalışmaları hızlandırmak adına sizden ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinden ricam önümüzdeki büyükşehir meclisinde bu konuların üzerinde biraz daha durulması. Karataş caddesini sağlıklı bir şekilde bitirirsek, Kuşak Bulvarı bağlantılarını yaparsak, Havaalanı,Kemalpaşa Bulvarı ve metronun altındaki bağlantıları yaparsak. Bunları başardığımızda Yüreğire biz çok iyi hizmet etmiş olacağımıza inanıyorum.       

 Bürokraside biz bu geminin içinde hepimiz varız. Gördüğüm kadarıyla Yüreğir Belediyesinin Bürokraside ayağı biraz aksak. İhaleler, Yapılan Projeler........vs.  işlerin hiçbirisi dört dörtlük yapılmıyor. Burada kötü niyet aramıyorum. Bilgi bakımından biraz eksiklikler var. Yüreğir Belediyesini demokrasi ve  teknik anlamda çok iyi donatmak gerektiğine inanıyorum. Belediyemize (mühendis, bürokrat,maliyeci ...vs. gibi) genç elemanlar seçime kadar alırsak. Belki sizden sonra gelecek olan Belediye Başkanı ve Yüreğir'in daha rahat edeceğine inanıyorum. Teşekkür ediyorum.

 CHP Meclis Üyesi Hayrettin KAYA; P.T.T Evleri Mahallesindeki yolların asfaltlanması işi ile ilgili Müdürlükle görüştüğümde buranın Örnek  Mahalle olduğunu duydum.Onunla ilgili bilgi istiyorum.dedi.     

 Başkan Bey; Hayrettin Beyin Bahsettiği olay; Valiliğin Yürüttüğü "BENİM MAHALLEM CANIM MAHALLEM KAMPANYASI". Bu kampanya kapsamında  Valilik ve Kaymakamlık beraber Adana Merkezdeki 4 İlçenin birer mahallesini seçtiler. Bunlar; Çukurova'da Kurttepe  Mahallesi, Seyhan'da Tellidere Mahallesi, Yüreğir'de P.T.T Evleri Mahallesi, Sarıçam'da Yavuz Sultan Selim Mahallesi .

  Bu 4 mahallede gerek belediye hizmetleri açısından hizmet alacaklar. Gerekse Hastane, Sağlık Ocağı, Okul gibi temel ihtiyaçların görüldüğü mekanları ıslah edilerek , buralarda değişik Aktivitelerde bulunulacak. Bu mahallerin örnek bir mahalle olması amaçlanacak. Bu kampanya Valilik tarafından yürütülüyor ama bizleri de hizmet anlamında içine aldılar. Biz belediye olarak mahallelerin altyapısıyla, Büyükşehir Belediyesi ASKİ ve İçme Suyuyla, Parkla ilgili olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız. Hayırseverler buradaki Okullara neler yapabilir. Bunlar değerlendirilerek bu mahalleri örnek birer mahalle teşkil edilmesi için çalışmalar yapılıyor. Bu güzel bir proje. Ben inanıyorum ki bu 4 mahalleyi örnek bir mahalle yapabilirsek diğer mahalleleri de ona göre şekillendirebiliriz.

 P.T.T. Evlerinde 1 tane Kültür Evi yapmayı düşünüyoruz. Diyanet Vakfının bir arsası vardı onu almaya çalıyoruz. Daha önce burayı Diyanet Vakfından istemiştik.Bizim ihtiyacımız var demişlerdi.Ama şu an bu projeyle elimiz biraz daha güçlendi. İlçe belediyeleri şu ana kadar Sosyal Kültürel belediyecilik anlamında Büyükşehir Belediyesinin önünde. Bu güne kadar Büyükşehirden Sosyal Kültürel olarak bize gelen bütçe maalesef sıfır denecek kadar az miktarlardır. O anlamda inşallah Büyükşehir Belediyesi de bizimle beraber harekete geçerse bu mahallelere de güzel hizmetler yapılacaktır.

 Gündeme geçilmeden önce AK Parti grup sözcüsü Yaşar TURAN; 03.07.2012 tarihli gündeme İlçemiz Köprülü (Kazım Karabekir) Mahallesi İmar Planı Değişikliği, 04.07.2012 tarihli gündeme İlçemiz Balcalı Mahallesi İmar Planı Değişikliği   ile ilgili dosyaları gündeme alınmasını teklif etti. Teklifler oybirliği ile kabul edildi. 

G Ü N D E M :

Gündemin 1.maddesini oluşturan; Gayrimenkul Değerlendirilmesi ile ilgili Başkanlığın 03.04.2012 gün ve 10/283 sayılı yazısı ekinde gelen İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 22.06.2012 gün ve 13/5728 sayılı yazısı okunmasından sonra söz alan;

 CHP Meclis Üyesi Zeynel MIZRAK; Bu dosya komisyona gidecek ama bu konunun değerlendirilmesi ile ilgili sayın Başkanım sizin bilginiz var mı. Yoksa komisyonda görüşüldükten sonramı bu dosyayı değerlendirirsiniz.

 Başkan Bey; Sayın Valimizin imzasıyla. Yakapınar'da ki Karakolun yanına bir bölük taşınacak. Atıl bir durumda olan bu binayı değerlendirmiş olacağız. Burayı Vergi Borçlarımıza ve  SSK  borçlarımıza karşılık mahsup yapacağız. Hibe veya Tahsis olmayacak.  

 MHP Meclis Üyesi Mustafa NAGAŞ; Burayı Jandarmaya mı vereceğiz? 

 AK Parti Meclis Üyesi Necati CENGİZ; Misis Belediyesinin yaptığını bizde yapacağız.

 Başkan Bey; Evet Jandarmaya vereceğiz.

 Geçmişte Misis Belediyesi  Jandarma ya tahsis etmişti. Ama tahsis yaptığı tarih hiç uygun bir tarih değildi. Misis Yüreğir'e bağlanacaktı. 1 ay kala bu tahsisi yapmışlar.

 Tahsis; verilen yeri geçici süreyle kamu hizmetinde kullandırmaktır. Yalnız Misiste Jandarmaya tahsis edilen yer tapudan alınıp Jandarma'nın üzerine yapılmış. Bu usulsüz bir olay. Ama bu usulsüz işlemi Tapu yazışmalarla düzeltemez. Mahkeme kararı gerekir bizde hemen mahkemeye başvuruda bulunduk. Mahkeme kararıyla Tapu yeniden bizim üstümüze geçti.

 Seyhan Nehri kenarındaki Jandarma yeri uygun değil. Misis Köprüsünü yaparken oralarda bayağı bir sıkıntı çektik.

  Organize Sanayi Bölgesi de Polis Bölgesine alındı.Jandarma aşağı tarafa kayacak, oraya bölük taşınacak. O anlamda bizden burayı istediler. Bu dosya bununla ilgilidir.Biz burayı fiyat tespiti yapıldıktan sonra Vergi Borçlarımıza, SSK  borçlarımıza karşılık mahsup yapacağız. Atıl olan bu binayı da değerlendirmiş olacağız. Karşı tarafta belediye hizmetinde kullanılan bir binamız var. Burada Spor ve güreş kulüplerimiz var. Dedi.

  Görüşülmesi yapıldı ve neticede incelenmek üzere  Bayındırlık İmar-AB ve Dış İlişkiler-Plan Bütçe-Tarife-Kanunlar-Çevre ve Sağlık-Deprem ve Doğal Afetler ile İnsan Hakları  komisyonlarına havalesine oybirliği ile karar verildi.  

 Gündemin 2.maddesini oluşturan; İlçemiz Köprülü (Kazım Karabekir)Mahallesi 4836 ada 1 nolu parsel onaylı 1/1000 ölçekli N34-c-22-c-3-b halihazır paftasında İmar Planı Değişikliği  ile ilgili Başkanlığın 03.07.2012 gün ve 10/287 sayılı yazısı ekinde gelen İmar ve Şehircilik Müdürlüğün 03.07.2012 gün ve 13/6022 sayılı yazısı okundu, görüşülmesi yapıldı ve neticede incelenmek üzere Bayındırlık İmar-Ulaşım-Eğitim Kültür Spor-Kentsel Dönüşüm-Altyapı Hizmetleri-Halkla İlişkiler ile Mesken ve Gecekondu Komisyonlarına havalesine oybirliği ile karar verildi.

 Gündemde görüşülecek madde olmadığından oturum 04.07.2012 günü  Saat: 16.00’da  toplanmak üzere  Başkan tarafından oya sunularak  tatil edildi.

OTURUM SONU:  16.30.da

 

  Mahmut ÇELİKCAN                             Fatma EVCİMİK                         İrem SÜLÜ   

    Meclis Başkanı                                      Meclis Katibi                                 Meclis Katibi

 Belediye Başkanı

 

T.C.

YÜREĞİR İLÇE BELEDİYE MECLİSİNE AİT

TUTANAK ÖZETİ

 

TOPLANTI TARİHİ                : 04.07.2012

TOPLANTI GÜN VE SAAT   : ÇARŞAMBA 16.00.’da

KATILANLAR                          :  36

KATILMAYAN                         :  1

MAZERETLİ                              :  -

GÖREVLİ                                   :  -

 

            Belediye Meclisinin 04 TEMMUZ  günü saat 16.00’da olağan  olarak yapılan toplantısında Meclis Başkanı  (Belediye Başkanı ) Mahmut ÇELİKCAN, Abdusselam ÖZPOLAT, Atilla BARIŞIK, Celal TURAN, Enver DALKIRAN, Fatma EVCİMİK, Hasan KARAOĞLU,  İrem SÜLÜ, Mehmet YILDIZ, Murat TÜRK, Mustafa ÇOBAN, Necati CENGİZ, Ömer AYGÜN, Salih SARI,Serkan ÖZDEMİR,  Songül SİVASLIOĞLU, Tarık ÖZÜNAL, Yaşar TURAN, Zehra ERDEM, Ahmet YÜZKECCİER, Ertan SÜMER, Hayrettin KAYA, İbrahim LEBA, Mustafa NAGAŞ, Necmettin ATAY, Necmi ÖZCANLI, Zeynel MIZRAK, Bahtiyar BALABAN, Bahtiyar SAĞLAMDEMİREL, Fethi ÇOŞKUNTUNCEL, Fikret DOĞAN, Memduh GÖZÜBATIK, Uğur İsa CEYLAN,  Kadir BATMAZ,Veysel KOKAÇYA ve Mustafa ESENKURT'un katılımları, Hıdır BAHÇE'NİN katılmamasına rağmen çoğunluk kurulduğundan oturum başkan tarafından açıldı.          
     Gündeme geçilmeden önce Belediye Meclisinin 03.06.2012 günlü meclis tutanak özetinin yapılan oylamasında oybirliği ile kabulüne karar verildi.

  MHP Meclis Üyesi Uğur İsa CEYLAN grubum ve şahsım adına; Tüm İslam Alemine Berat Kandilinin Hayırlı Uğurlu olmasını temenni ediyorum. Gerçi bütün günler kutsaldır ve bizi yaradan Allah tüm günleri eşit tutmuş ama bu özel bir gün olduğundan, herkesin Berat Kandillerini Kutluyorum.dedi.

  MHP Meclis Üyesi Bahtiyar SAĞLAMDEMİREL; Yüreğir'de birkaç mahallede sinekten durulmuyor. Buradan Zihni Beye sesleniyorum. Yüreğir'de bulunan Karacaoğlan Mahallesine gelsin ve görsün. İnanın insanlar oturma odasında cibinlik kurup oturuyorlar.Buna bir çözüm bulunmasını istiyorum. Teşekkür Ediyorum.dedi.

   Başkan Bey; Sinekle mücadele konusunu sürekli büyükşehirde dile getiriyoruz. Her gittiğimiz mahallede bu sıkıntı ile karşılaşıyoruz.Mahalle sakinleri sinekle mücadeleyi 2-3 sene biz yaparken bu sıkıntıların daha az olduğunu söylediler. 

 Biz mahalle sorunları ile ilgili bir anket yaptırdık. Bu ankette mahallelerdeki en büyük sorunun sinekle mücadele konusu olduğunu gördük. Ben bu konuları sürekli dile getiriyorum. Ama sizden de  gruplar adına Uğur İsa CEYLAN, Ertan SÜMER ve Yaşar TURAN görüşmeye gidelim. Sizlerde sokaklardaki durumu ifade ederseniz ben memnun olurum. En kısa zamanda bu sorunu çözmeye çalışalım.    

Değerli Arkadaşlarım şahsım adına; Hepinizin Berat Kandilini Kutluyorum. Bu Kandilin Adana'mıza, Ülkemize ve Tüm Türk İslam Alemine Hayırlara Vesile Olmasını temenni ediyorum. İnşallah bu günkü dualarda kabul olur. Hepimiz Mutlu,Huzurlu bir yaşam süreriz.

G Ü N D E M :

 Gündemin 1.maddesini oluşturan; İlçemiz Cumhuriyet (Güzelevler) Mah. 1071 ada 70,71,385,386 ve 387 nolu parseller ile 2402 ada, 3 nolu parsel onaylı 1/1000 ölçekli 034-B-04-A-3-A, 034-B-04-A-3-D, 034-B-04-A-4-B ve 034-B-04-A-4-C halihazır paftasında İmar Planı Değişikliği ile ilgili Başkanlığın 04.07.2012 gün ve 10/289 sayılı yazısı ekinde gelen Bayındırlık İmar-AB ve Dış İlişkiler-Plan Bütçe-Tarife-Kanunlar-Çevre ve Sağlık-Deprem ve Doğal Afetler ile İnsan Hakları  komisyonları Raporu okunmasından sonra söz alan;

 Yaşar Turan Kom.Raporunun kabulünü teklif etti.

 CHP Meclis Üyesi Zeynel MIZRAK; Daha önce arkadaşların genel olarak aldığı bir karar  var. Bu karara göre yüzde DOP u 30'a çıkararak değerlendirebiliniyor. Arkadaşlar yapmadığı için daha önceki aldığı kararlar doğrultusunda Müdürlüğüne iade edebiliriz. Komisyon raporu bu doğrultuda doğrudur.                 

 AK Parti Meclis Üyesi Murat TÜRK; Komisyon raporu yanlış yazılmış. Komisyonda Uğur İsa CEYLAN'ın teklifi  kabul edildi. Oyçokluğu ile Meclise gönderildi. Müdürlüğüne iade edilmedi.

 Ben Komisyon Raporuna aykırı teklifte bulunuyorum.Dosyanın tekrar Komisyona gönderilmesini ve komisyonda görüşülmesini teklif ediyorum.dedi.       

 CHP Meclis Üyesi Hayrettin KAYA;  Bu dosya bir oyla komisyondan geçti. Komisyon raporunu düzeltirsek biz aykırı teklifte bulunup müdürlüğüne iadesini isteyecektik.     

 CHP Meclis Üyesi Necmi ÖZCANLI; 1000 metre arsası olan bir vatandaşa %39-%40'dan aşağı yapılmıyor. Bu firmaya %19'a yapılacakmış. Burada bir haksızlık var. Ben bu dosyanın Müdürlüğüne iadesini teklif ediyorum.       

 MHP Meclis Üyesi Uğur İsa CEYLAN; Kanuna ve mevzuata aykırı bir durum olmayan bir dosya Müdürlüğüne iade edilmez. DOP'la alakalı bir şey varsa komisyona gönderilir. Burada görüşülüp çözümlenmeye çalışılır. Murat Beyin teklifine katılıyorum. Bu dosyanın müdürlüğüne değil komisyona gitmesi gerekir.         

 Başkan Bey; Burada her türlü teklif konuşulur. Komisyon teklifini meclise sunar. Burada karar verilir.Bütün teklifler geçerlidir. Önemli olan meclisin iradesidir.     

 İki teklifimiz var. Biri Müdürlüğüne iade edilmesi. Diğeri de Komisyona iade edilmesi

 Murat beyin Dosyanın Komisyona iade edilmesi teklifi, aykırı teklif olduğu için, oylarınıza sunuyorum. Oyçokluğu ile komisyona iadesi kabul edilmiştir.

Meclis Üyesi Mustafa ESENKURT; Dosyanın DOP'la ilgili sorunu var. Bu dosyanın düzeltilebilmesi için Müdürlüğüne iade edilip , düzeltildikten sonra Meclise tekrar gelmesi lazım. Dosya komisyona giderse orada görüşülecek, düzeltilmesi gerektiği için yine dosya müdürlüğüne iade edilecek, yeniden düzenleme yapılacak. Komisyona göndermekle zaman kaybından başka bir iş yapmayız. Eğer bunun düzeltilmesini istiyorsak müdürlüğüne iade edeceğiz.Kent plancısı bunu tekrar revize edip yeni teklifle meclise getirecek.

 Başkan Bey; Mustafa Bey bu dosya komisyonda da dediğiniz şekilde düzeltilebilir. İkisinin birbirinden farkı yok bence.Komisyonda da fikirlerinizi beyan edip gerekli düzeltmeleri yaptırabilirsiniz.

Görüşülmesi yapıldı ve neticede incelenmek üzere aynı komisyonlara havalesine oyçokluğu ile karar verildi.

 Gündemin 2.maddesini oluşturan; İlçemiz Balcalı Mahallesi 203 ada 1,2,3,4 ve 6 nolu parseller onaylı 1/1000 ölçekli N34-c-23-a-3-d , N34-c-23-a-3-c, N34-c-23-d-2-b,  N34-c-23-b-4-c, N34-c-23-b-4-d, N34-c-23-c-1-a, N34-c-23-c-1-b,  N34-c-23-c-1-c,  N34-c-23-c-1-d , N34-c-23-b-3-c, N34-c-23-b-3-d , N34-c-23-c-2-a ve  N34-c-23-c-2-b   halihazır paftalarında İmar Planı Değişikliği  ile ilgili Başkanlığın 04.07.2012 gün ve 10/290 sayılı yazısı ekinde gelen İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 03.07.2012 gün ve 13/6023 sayılı yazısı okunmasından sonra söz alan;

 Başkan Bey; Arkadaşlar burası Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin bulunduğu alanın binliğidir. Dedi

 Görüşülmesi yapıldı ve neticede incelenmek üzere Bayındırlık İmar-Çevre ve Sağlık-Kentsel Dönüşüm ile Altyapı Hizmetleri Komisyonlarına havalesine oybirliği ile karar verildi.

 Gündemde görüşülecek madde olmadığından oturum 05.07.2012 günü  Saat: 16.00’da  toplanmak üzere  Başkan tarafından oya sunularak  tatil edildi.

OTURUM SONU:  16.30.da

  Mahmut ÇELİKCAN                             Fatma EVCİMİK                               İrem SÜLÜ   

    Meclis Başkanı                                      Meclis Katibi                                    Meclis Katibi

 Belediye Başkanı

 

T.C.

YÜREĞİR İLÇE BELEDİYE MECLİSİNE AİT

TUTANAK ÖZETİ

 

TOPLANTI TARİHİ                : 05.07.2012

TOPLANTI GÜN VE SAAT   : PERŞEMBE 16.00.’da

KATILANLAR                          :  36

KATILMAYAN                         :  1

MAZERETLİ                              :  -

GÖREVLİ                                   :  -

            Belediye Meclisinin 05 TEMMUZ  günü saat 16.00’da olağan  olarak yapılan toplantısında Meclis Başkanı  (Belediye Başkanı ) Mahmut ÇELİKCAN, Abdusselam ÖZPOLAT, Atilla BARIŞIK, Celal TURAN, Enver DALKIRAN, Fatma EVCİMİK, Hasan KARAOĞLU,  İrem SÜLÜ, Mehmet YILDIZ, Murat TÜRK, Mustafa ÇOBAN, Necati CENGİZ, Ömer AYGÜN, Salih SARI,Serkan ÖZDEMİR,  Songül SİVASLIOĞLU, Tarık ÖZÜNAL, Yaşar TURAN, Zehra ERDEM, Ahmet YÜZKECCİER, Ertan SÜMER, Hayrettin KAYA, İbrahim LEBA, Mustafa NAGAŞ, Necmettin ATAY, Necmi ÖZCANLI, Zeynel MIZRAK, Bahtiyar BALABAN, Bahtiyar SAĞLAMDEMİREL, Fethi ÇOŞKUNTUNCEL, Fikret DOĞAN, Memduh GÖZÜBATIK, Uğur İsa CEYLAN,  Kadir BATMAZ,Veysel KOKAÇYA ve Mustafa ESENKURT'un katılımları, Hıdır BAHÇE'NİN katılmamasına rağmen çoğunluk kurulduğundan oturum başkan tarafından açıldı.          
   Gündeme geçilmeden önce Belediye Meclisinin 04.06.2012 günlü meclis tutanak özetinin yapılan oylamasında oybirliği ile kabulüne karar verildi.

MHP Meclis Üyesi Uğur İsa CEYLAN; Belediye Meclisinde 3 yıldır görev yapıyorum. Tam 35 yıldır siyasi geçmişim vardır. Bu siyasetten hiçbir menfaat gözetmeden elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bu konuda hiç kimse bana söz söyleyemez.

 Ayın 30'unda Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Seyfettin YILMAZ'ın Adana ve Adana Demirspor hakkında ve 15 gün önce Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ümit ÖZGÜMÜŞ'ün  Ekonomi Paketi ile ilgili TBMM'de  güzel konuşmalarından dolayı kendilerini buradan şahsım adına kutluyorum.        

 Ben buradan  sürekli TBMM meclisi konuşmalarını takip eden birisi olarak, her ikisi de Adana'ya yakışır bir şekilde konuşma yaptıklarına inanıyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.      

 Ayın 29'unda yapmış olduğumuz komisyonun raporu dün meclise farklı bir şekilde geldi. Bununla ilgili Başkanlık Makamı olarak bir soruşturma açacağınızı umut ediyorum ve bekliyorum. Böyle bir teklifte bulunuyorum. Dedi.          

 Başkan Bey; Ben komisyonları girmediğim için komisyonda ne konuşuldu, ne oylandı ve nasıl bir karar çıktı  bilemiyorum. Sadece Meclise gelen komisyon raporunu değerlendiririz. Gelen  Teklifleri oylarız. Meclisin iradesine hepimiz saygı gösteriyoruz. Dedi.          

 AK Parti Meclis Üyesi Yaşar TURAN; Dünkü Komisyon raporu İsa Beyin dediği gibi yanlış olarak gelmiştir.Sayın Başkanım; Her zaman sizinde dediğiniz gibi "Devlette Devamlılık Esastır."Yazı İşleri Müdürünün izinde olması,buradaki personelin acemiliğine gelmiş bir komisyon raporudur.  Fakat dünkü mecliste komisyon raporundan hariç teklifler alındı ve oylandı. Buna göre de karar çıkacak. Bence bu aşamada  hiçbir sıkıntı yoktur. Dedi.

 Başkan Bey; Komisyonda ne konuşulmuşsa o meclise sunulur. Meclis, komisyon raporuna göre yada daha farklı bir karar da alabilir. Meclisin iradesine kalmış bir şeydir. Teklifler burada oylanır. Bu konuyu araştırıp öğreneceğim.dedi.

G Ü N D E M :

 Gündem maddesini oluşturan; İlçemiz Cumhuriyet (Başak) Mahallesi, 4729 ada onaylı 1/1000 ölçekli 16 P-II halihazır paftasında İmar Planı Değişikliği ile ilgili  Başkanlığın 05.07.2012 gün ve 10/292 sayılı yazısı ekinde gelen  Bayındırlık İmar-Ulaşım-Eğitim Kültür Spor-Kentsel Dönüşüm-Altyapı Hizmetleri-Halkla İlişkiler ile Mesken ve Gecekondu Komisyonları Raporu okundu, görüşülmesi yapıldı ve neticede  dosyasının  Mevcut Plan Hükümlerine, İmar Planı Yapım Yönetmeliğine  ve Karayolları Yönetmeliğine aykırı olduğundan müdürlüğüne iadesine oybirliği ile karar verildi.

    Gündemde görüşülecek madde olmadığından oturum 06.07.2012 günü  Saat: 11.00’de  toplanmak üzere  Başkan tarafından oya sunularak  tatil edildi.

OTURUM SONU:  16.30.da

  Mahmut ÇELİKCAN                             Fatma EVCİMİK                            İrem SÜLÜ   

    Meclis Başkanı                                      Meclis Katibi                                    Meclis Katibi

   Belediye Başkanı

 

T.C.

YÜREĞİR İLÇE BELEDİYE MECLİSİNE AİT

TUTANAK ÖZETİ

 

TOPLANTI TARİHİ                : 06.07.2012

TOPLANTI GÜN VE SAAT   : CUMA 11.00.’de

KATILANLAR                          :  36

KATILMAYAN                         :  1

MAZERETLİ                              :  -

GÖREVLİ                                   :  -


            Belediye Meclisinin 06 TEMMUZ  günü saat 11.00’de olağan  olarak yapılan toplantısında Meclis Başkanı  (Belediye Başkanı ) Mahmut ÇELİKCAN, Abdusselam ÖZPOLAT, Atilla BARIŞIK, Celal TURAN, Enver DALKIRAN, Fatma EVCİMİK, Hasan KARAOĞLU,  İrem SÜLÜ, Mehmet YILDIZ, Murat TÜRK, Mustafa ÇOBAN, Necati CENGİZ, Ömer AYGÜN, Salih SARI,Serkan ÖZDEMİR,  Songül SİVASLIOĞLU, Tarık ÖZÜNAL, Yaşar TURAN, Zehra ERDEM, Ahmet YÜZKECCİER, Ertan SÜMER, Hayrettin KAYA, İbrahim LEBA, Mustafa NAGAŞ, Necmettin ATAY, Necmi ÖZCANLI, Zeynel MIZRAK, Bahtiyar BALABAN, Bahtiyar SAĞLAMDEMİREL, Fethi ÇOŞKUNTUNCEL, Fikret DOĞAN, Memduh GÖZÜBATIK, Uğur İsa CEYLAN,  Kadir BATMAZ,Veysel KOKAÇYA ve Mustafa ESENKURT'un katılımları, Hıdır BAHÇE'NİN katılmamasına rağmen çoğunluk kurulduğundan oturum başkan tarafından açıldı.          
     Gündeme geçilmeden önce Belediye Meclisinin 05.06.2012 günlü meclis tutanak özetinin yapılan oylamasında oybirliği ile kabulüne karar verildi.

G Ü N D E M :

 Gündem maddesini oluşturan; Meclis Tatili ile ilgili Başkanlığın 05.07.2012 gün ve 10/294 sayılı yazısı okundu, görüşülmesi yapıldı ve neticede teklifin İşlerin yoğunluğu nedeniyle 2012 yılında tatil yapılmamasının kabulüne oybirliği ile karar verildi.

Gündemde görüşülecek madde olmadığından oturum 06.08.2012 günü  Saat: 17.00’de  toplanmak üzere  Başkan tarafından oya sunularak  tatil edildi.

OTURUM SONU:  11.15.de

  Mahmut ÇELİKCAN                             Fatma EVCİMİK                               İrem SÜLÜ   

    Meclis Başkanı                                      Meclis Katibi                                    Meclis Katibi

  Belediye Başkanı