Spor Kulübü

SPOR KULÜBÜ
2009 yılı aralık ayında belediyemizin sportif faaliyetleri için ‘’Yüreğir Belediyesi Spor Kulübünü’’ kurduk. Türk sporu ve gençliğine sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla ata sporumuz olan güreş sporunu yeniden canlandırmak için Yüreğir güreş takımını kurduk. Geleneksel Karakucak Güreş Festivalini başlattık. U11,U12,U13,U14,U15,U16 ve U17 futbol takımlarımız ile tekvando takımının temellerini attık. Ayrıca atletizm, kick box, tenis ve masa tenisi gibi branşlarda da geniş bir alana hitab etmekteyiz.
2012 tarihinde 2.’si yapılan Geleneksel Karakucak Güreş Festivali ata sporumuzun yaşatılması, sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması için önemli bir etkinlik oldu. İlçemizden yeni şampiyonlar çıkması, gençlerimizin bu spora ilgilerinin artması amacıyla yaptığımız bu organizasyon gelecek yıllarda çeşitlenerek ve güçlenerek devam edecektir.
FUTBOL TURNUVALARI
Yaz aylarında ilçemizdeki mahalleler arasında düzenlediğimiz halı saha futbol turnuvası tam bir nostalji yaşattı. Vatandaşlarımızın tanışmasına, kaynaşmasına vesile olan bu bayram şenliğindeki turnuvalar dostluk ve rekabet duygularını harmanladı. 
U11, U13, U14, U15, U16, U17 takımlarımız resmi müsabakalara çıkmaktadır. Tüm spor malzemeleri de belediyemiz tarafından karşılanmaktadır. 
Futbol şubesinde kurulmuş olan tüm alt dallarda başarılı neticeler alınmaktadır. 
Tekvando ve kick box branşlarında Dünya ve Avrupa şampiyonumuz bulunmaktadır. 
Ayrıca her kültür evimizde tekvando ve futbol takımı kurulmuştur
AMATÖRLERE MALZEME YARDIMI
Amatör kulüplerimize her yıl malzeme yardımı yapılarak sporun ve sporcunun her zaman yanında, yakınında olmayı kendimize ilke edindik. Spora sahip çıkmak gençlerimize ve geleceğimize sahip çıkmaktır anlayışı ile hareket ediyoruz. 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR