Kasım 2011 Dönemi Meclis Tutanak Özetleri

T.C.

YÜREĞİR İLÇE BELEDİYE MECLİSİNE AİT

TUTANAK ÖZETİ


TOPLANTI TARİHİ               : 01.11.2011

TOPLANTI GÜN VE SAAT   :SALI  günü  16.00.’da

KATILANLAR                          :  36

KATILMAYAN                         :   -

MAZERETLİ                            :  2

GÖREVLİ                                   :  -

 

            Belediye Meclisinin 01 KASIM  günü saat 16.00’da olağan  olarak yapılan toplantısında Meclis Başkanı  (Belediye Başkanı ) Mahmut ÇELİKCAN ,Abdusselam ÖZPOLAT, Atilla BARIŞIK, Celal TURAN, Fatma EVCİMİK,Hasan KARAOĞLU, Hıdır BAHÇE, İrem SÜLÜ, Mehmet YILDIZ, Murat TÜRK, Mustafa ÇOBAN,Mustafa ESENKURT, Necati CENGİZ, Ömer AYGÜN, Salih SARI,  Serkan ÖZDEMİR, Songül SİVASLIOĞLU, Tarık ÖZÜNAL, Yaşar TURAN, Zehra ERDEM, Ahmet YÜZKECCİER, Ertan SÜMER, Hayrettin KAYA, İbrahim LEBA, Muhammet YALÇIN, Mustafa NAĞAŞ, Necmettin ATAY, Necmi ÖZCANLI, Zeynel MIZRAK, Bahtiyar BALABAN, Bahtiyar SAĞLAMDEMİREL, Fikret DOĞAN, Hüseyin TUMLUKOLCU, Uğur İsa CEYLAN,  Kadir BATMAZ  ve Veysel KOKAÇYA’nın katılımları, Enver DALKIRAN , Fethi COŞKUNTUNCEL'in mazeretli  olmalarına rağmen çoğunluk kurulduğundan oturum başkan tarafından açıldı.
            Gündeme geçilmeden önce Belediye Meclisinin 28.10.2011 günlü meclis tutanak özetinin yapılan oylamasında oybirliği ile kabulüne karar verildi.

Gündeme geçilmeden önce CHP Meclis Üyesi Zeynel MIZRAK; Rusya'nın Petersburg şehrinde 4 gün bulundum. Orada çok güzel şehircilik örnekleri vardı. Türkiye'de olmadığım sırada Cumhuriyet Bayramı kutlamalırının Van Depremi nedeniyle iptal edildiğini öğrendim. Buradan bütün halkımızın ve sizlerin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.dedi.

MHP Meclis Üyesi Uğur İsa CEYLAN; Van Depreminde mağdur olan vatandaşlarımıza Meclisimizce yaptığımız yardımdan dolayı size teşekkür ediyorum.

Büyükşehir Belediyesinin yaptıkları ile ilgili konuşmak istiyorum.  İşe önce ortak akılla başlandı ama ben bu ortak akıldan Yüreğir'in faydalandığını görmedim. Şimdi de "Akıllı Dokunuş" başladı.

Dayı-yeğen ilişkisine örnek olarak Büyükşehir Belediye Başkanvekilimiz Zihni ALDIRMAZ Sayın DURAK'ın yetiştirdiği ender kişilerden birisidir. Büyükşehir Belediyesinin Mali Hizmetlerinin durumu içler acısıdır. Metrelerce ödenecek faturalarla dolu.Büyükşehir Belediyesi 50 bin lira bile ödeyemeyecek hale gelmiştir.

 Büyükşehir Belediyesinin sinekle mücadeleden tutunda ana caddelerin temizliğine kadar yaptığı hizmetlerin ne kadar kötü olduğunu bir kez daha söylemek istiyorum.

 Kozan Bulvarı ile Sarıçam  arasındaki köprü bağlantısını defalarca dile getirmeme rağmen bu konuyla ilgili herhangi bir çalışma yapılmamıştır. Özellikle Metro'nun altından Karataş Caddesine kadar yapılması gereken kamulaştırma da henüz yapılmadı. Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinden bu konu hakkında çalışmanın hızlandırılmasını talep ediyorum.

ASKİ sizin başkanvekilliği yaptığınız dönemde ve öncesinde çok iyi bir durumdaydı.  Bildiğiniz gibi özellikle yeni Adananın  7-8 yıl önce altyapısı komple değişmişti. Şimdi gereksiz yere 2.ve 3. boru döşemesi daha yapılıyor. Büyükşehir Belediyesinde işler programsız yapılıyor. Vatandaşın parası sokağa dökülüyor. Büyükşehir Belediyesinin Yüreğir de çalışan 13 temizlik işçisi sayısını 50'ye çıkaramayacağını belirtiyor.  Büyükşehir Belediyesinde işler iyi gitmiyor. Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinin bu işin takipçisi olmalarını talep ediyorum.

CHP Meclis Üyesi İbrahim LEBA; Cumartesi günü 88.kuruluş yıldönümünü olan Cumhuriyet Bayramını kutladık. Cumhuriyetin kurulmasıyla  Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi ve Boşnakı  ile  bir  Türk Ulusu yaratılmıştır.  Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.dedi.                                                                                                                                        

CHP Meclis Üyesi Necmi ÖZCANLI ; Büyükşehir Belediyesinde 25 binlik planlar gündeme alındı. Bizim Yüreğir Belediyesi olarak bu konuda itirazımız ve herhangi bir  düzenleme talebimiz olup olmayacağı yönünde başkan beye soru sormuştum.

 Edindiğim bilgiye göre bu dosyalar komisyonlarda görüşülürken ilçe belediye başkanları komisyon toplantılarına katılmıyor.

 Bilindiği üzere 25 binlik planlar çok sık yapılmaz. 20-25 yıl  çok acil olursa 15 yılda bir yapılır. Bu nedenle bu planlar görüşülürken ilgili ilçe belediye başkanlarının  görüş ve önerilerini  bildirmeleri  gerektiğine inanıyorum.dedi.

MHP Meclis Üyesi Hüseyin TUMLUKLCU; Kiremithane Endüstri Meslek Lisesi yanında bulunan Hayvan pazarındaki  koyunculardan belediye tarafından para alındığı söyleniyor. Ayrıca buranın temizliğinin yapılmasını talep ediyorum. Dedi.

Başkan Bey; Bu konu hakkında arkadaşlar gerekli notları aldılar. Bunun takipçisi olmanızı rica ediyorum.

 Cumhuriyet bir erdemdir.  İbrahim beyin dediği gibi bu vatan bu cumhuriyet kolay kazanılmamıştır.

 Necmi bey bize güzel hatırlatmalarda bulundu. Yüreğir'i bir çırpıda bir 1/25 binlikte düzeltme şansımız yok. Gerek yazışmalarla olsun gerek şifai olsun bunu bildiriyoruz. Geçen ayki toplantıda bu konunun Büyükşehir Belediye Başkanı ve 5 merkez ilçe belediye başkanıyla beraber görüşüleceği kararı alınmıştı. Biz bu yönde bir davet bekliyorduk. Ama bu davet gelmedi.

 Biz 1/25 binlik hakkında gerekli itirazlarımızı hem yazılı hem sözlü olarak yaptık. Kimisi dikkate alındı kimisi alınmadı.

Benim Adana'da 1 m2 yerim yok. Ankara'dan geldiğimde ev almak durumunda kaldım. Onun dışında herhangi bir yerim yoktu.

İmar düzenlemeleri yapılırken insanlar korkuyor. Rant yüzünden itirazlar oluyor. Bu imar düzenlemeleri yapılırken tabii ki birilerinin yerleri olacak. 5000 likler ve 25.000'likler yapılırken kimsenin yeri bilinmez.

 Depremlerden alacağımız ders şudur; Sağlıksız yapılar biran önce kentsel dönüşümle yıkılarak hem sağlıklı hem de yaşanabilir kentler oluşturulması gerekmektedir.

Bugün  bir yılda Adana'da 2 milyon m2 ruhsat verilmişse ve Adana'nın 10'da 1 kadar olan Osmaniye'ye  2 milyon m2 ruhsat verilmişse bunun müsebbibi büyükşehir belediye meclis üyeleri,  başkanı ve ilçe belediyeleri  olarak  bizleriz.  Bu nedenle korkmadan çekinmeden bu gerekli imar düzenlemelerini yapmamız gerekiyor.

Bugün İstanbul'da varoşlarda yoğunluk 4 veriliyor. Adana'da 2 onda 4   yoğunluk  dışına çıkılamıyor.

Bu nedenle hepimize görev düşüyor. Bugün Kadir TOPBAŞ  4 yoğunluk vererek oradaki varoşlara kazandırıyorsa, biz neden Kışla ve Başak'ta bunu yapmayalım. Biz vatandaşı özendireceğiz. Sağlanan ranttan belediyelerde pay alsın ve bu pay hizmet olarak vatandaşa geri dönsün.  O zaman kimsenin itirazı olmaz.

Bugün  sadece bizim bölgelerde yaptığımız  dönüşümlerle 1 milyon dolar girdi kazanılmıştır.         Benim teklifim dönüşüm yaptığımız bölgeleri sadece TOKİ'ye değil Adana'daki müteahhitlere de devredelim. Hem para Adana'da kalsın hem de diğer esnaflarda kazansın.

Adana bugün içler acısı bir durumdadır. Buradan Adana'daki  belediye başkanlarına , mimarlara, şehir plancılarına mühendislere odalara, sivil toplum örgütlerine  çağrı yapıyorum. Bu olay siyaset üstü bir olaydır. Adana'nın gelişmesi için birlik ve beraberlik içerisinde  ne gerekiyorsa yapalım. Dedi.

CHP Meclis Üyesi Necmettin ATAY; Adana'nın gelmiş olduğu bu kötü durumu, bugünkü Anakent  meclis üyelerine yıkmaya çalışan bir anlayış var.  Adana'da ilk defa böyle bir ortam yaşanmaktadır.Adana'nın meclis içerisi ve meclis dışarısı var. 20 yıldır basınla vs ilişkilerini kuran başka bir anlayış vardı.  1/25 binlikler görüşülürken  belki bizler Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri olarak gerekeni yapamadık. Bunun nedeni dışarıdaki baskılardır.  Bu baskılar sonucunda arkadaşlarımız adımız kötüye karışmasın diye ana  konular dışındaki hiçbir konuya karışmak istemediler.Kendilerini konunun dışında tuttular.Bu bizim suçumuzdur.  Belki yürekli bir şekilde yapmalıydık. Bırakın başkaları ne söylerse söylesin.

Bundan sonraki süreçte  5 belediye başkanı ve bizler   bir araya gelerek Adana için  ne gerekiyorsa yapalım ve kamuoyunun bilgisine sunalım.dedi.                                                                                                                                                                                              

Başkan Bey; Benimde izah etmek istediğim bu baskıyı kaldıracak bir kamuoyu oluşturulmasıdır.  Aramızda kötü niyetli insanlar varsa deşifre olsun. İnanıyorum ki  bu meclis  iradeyi koyacak güçtedir.  Bu oluşum olursa bu baskı kalkar.  Tabiki geçmişin hataları bugünkü arkadaşlara yıkmadan bu baskıları kaldıralım.

CHP Meclis Üyesi Necmi ÖZCANLI ;  Bugün komisyon başkanının ifadesine göre Büyükşehirdeki Komisyon toplantıları mesajlarla meclis üyelerine bildiriliyor.

Başkan Bey; Benim bahsettiğim davet tüm ilçe belediye başkanlarının toplanacağı özel bir davetti. 

CHP Meclis Üyesi Necmi ÖZCANLI ;  Günümüzde yaşanan deprem nedeniyle  devlet  kentsel yapılaşma konusundaki kararlılığını  devam ettirirse önümüzdeki günlerde vatandaşın tepkisinin azalacağına inanıyorum.

Yüreğir ve güney Adana gibi 15-20 yıllık yerlerin rehabilite edilmeleri için bence bu bir fırsattır..  Türkiye,  rehabilite edilmiş modern bir kentte  yetişen gencin önümüzdeki 25-30 yıl sonra farkını görecektir. 

Bu fırsatı Adana, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri değerlendiremezlerse çok yazık olacaktır.dedi.

Başkan Bey; Perşembe günü saat:14:30'da  Adana Valiliğinde Büyükşehir  ve İlçe belediye Başkanları ile birlikte yapacağımız toplantıda  Kentsel Dönüşüm Adana Mastır Planı  görüşeceğiz. Bizde hazırlığımızı yaptık.  Bizim kentsel dönüşüm planlarımız özel plan olduğu için 25 binliğin üzerindedir. Yani dönüşüm alanı ilan ettiğimiz yerler imarsız hale geliyor. Yeniden meclis kararıyla yeni imar planları hazırlanıyor.

Burada şöyle bir avantajımız var. Toplu Konut İdaresi veya Şehircilik Bakanlığının Kentsel Dönüşümü resen yapma şansı ortaya çıkacaktır.  Biz bunu planlıyoruz.

Yaptığımız çalışmalarda dönüşüm için Güney Yüreğir'den başlamamızın daha uygun olacağını düşünüyoruz.             Yüreğir'in güneyindeki Seyhan, Yamaçlı, Güneşli, Akdeniz, Yeşilbağlar, Koza ve  Bahçelievler gibi  D-400'ün güneyindeki bu mahallelerde  Kentsel Dönüşüme çok uygun boş  alanlar olduğundan öncelikle güneyden başlamak daha doğru olacaktır  D-400'ün kuzeyindeki yerler çok sıkışık olduğu için dönüşüm uzun süreceğinden buraları  2.etapta yapmamızın daha uygun olacağı kanaatindeyiz. 

  Bu toplantıya TOKİ Başkanlığından da katılım olacak. Bizim yaptığımız  7-8 yer ilk başlayacağımız yerlerle olacak. Kanun çıkarsa  anlaşmalar hızlanacak. Kamulaştırma paralarının TOKİ tarafından ödenmesi gündeme gelecek. Dedi.

 

GÜNDEM
 Gündem maddesini oluşturan; İlçemiz Cumhuriyet (Güzelevler) Mah. 11535 ada onaylı 1/1000 ölçekli 034-B-03-B-3-D halihazır paftasında Uygulama İmar Planı  ile ilgili ile ilgili Başkanlığın 01.11.2011 gün ve 10/495 sayılı yazısı ekinde gelen Bayındırlık İmar-İnsan Hakları-Ulaşım-Mesken ve Gecekondu Komisyonları Raporu okundu, görüşülmesi yapıldı ve neticede dosya üzerindeki incelemelerin tamamlanmadığından tekrar incelenmek üzere Bayındırlık İmar-Kentsel Dönüşüm-Tarife-Mesken ve Gecekondu-Halkla İlişkiler-Deprem ve Doğal Afetler ve İnsan Hakları komisyonlarına havalesine oybirliği ile karar verildi.

 Gündemde görüşülecek madde olmadığından oturum 02.11.2011 günü  Saat: 16.00’da  toplanmak üzere  Başkan tarafından oya sunularak  tatil edildi.


OTURUM SONU:  16.55.de   

 Mahmut ÇELİKCAN                                   Fatma EVCİMİK                          İrem SÜLÜ

 Meclis Başkanı                                              Meclis Katibi                              Meclis Katibi      Belediye Başkanı                               

T.C.

YÜREĞİR İLÇE BELEDİYE MECLİSİNE AİT

TUTANAK ÖZETİ

 

TOPLANTI TARİHİ               : 02.11.2011

TOPLANTI GÜN VE SAAT   :ÇARŞAMBA  günü  16.00.’da

KATILANLAR                          :  36

KATILMAYAN                         :   -

MAZERETLİ                            :  2

GÖREVLİ                                   :  -

 

            Belediye Meclisinin 02 KASIM  günü saat 16.00’da olağan  olarak yapılan toplantısında Meclis Başkanı  (Belediye Başkanı ) Mahmut ÇELİKCAN ,Abdusselam ÖZPOLAT, Atilla BARIŞIK, Celal TURAN, Fatma EVCİMİK,Hasan KARAOĞLU, Hıdır BAHÇE, İrem SÜLÜ, Mehmet YILDIZ, Murat TÜRK, Mustafa ÇOBAN,Mustafa ESENKURT, Necati CENGİZ, Ömer AYGÜN, Salih SARI,  Serkan ÖZDEMİR, Songül SİVASLIOĞLU, Tarık ÖZÜNAL, Yaşar TURAN, Zehra ERDEM, Ahmet YÜZKECCİER, Ertan SÜMER, Hayrettin KAYA, İbrahim LEBA, Muhammet YALÇIN, Mustafa NAĞAŞ, Necmettin ATAY, Necmi ÖZCANLI, Zeynel MIZRAK, Bahtiyar BALABAN, Bahtiyar SAĞLAMDEMİREL, Fikret DOĞAN, Hüseyin TUMLUKOLCU, Uğur İsa CEYLAN,  Kadir BATMAZ  ve Veysel KOKAÇYA’nın katılımları, Enver DALKIRAN , Fethi COŞKUNTUNCEL'in mazeretli  olmalarına rağmen çoğunluk kurulduğundan oturum başkan tarafından açıldı.
 Gündeme geçilmeden önce Belediye Meclisinin 01.11.2011 günlü meclis tutanak özetinin yapılan oylamasında oybirliği ile kabulüne karar verildi.

Gündeme geçilmeden önce MHP Meclis Üyesi Uğur İsa CEYLAN; Adana'nın  yerel yönetim bazında seçmiş olduğu İl Genel Meclisi, Büyükşehir Meclisi, İlçe Belediye meclislerinde görüşülen konuları kamuoyuna duyurmak yerel basının görevidir. Basında görevli arkadaşların çoğunu şahsen tanıyorum. Bölgemizdeki yerel basının görevini yeterince yapmadığını düşünüyorum.

Adana'ya gelen bürokratları hükümet  hizmet için göndermiştir. Biz kapılarında yardımcı olmaları için beklemek zorunda değiliz. Millete hizmet etmek lütuf değil görevdir.

Yerel basın gelen bürokratın ayaklarını yerden kesiyor. Onlar zaten hizmet için geliyor. Basının bu konuda görevini eksik yaptığını dile getirmek istedim.dedi.

Başkan Bey; İsa Beyin söylediği "Millete hizmet etmek lütuf değil görevdir." sözüne katılıyorum. Bu millet bizi seçmiştir. Bu para milletin parasıdır. Bizler milletin parasını yönlendirmek için aracıyız. Onu rasyonel kullanmak hepimizin görevidir.

Yarın saat 14:30'da Sayın Valimizin başkanlığında  Büyükşehir Belediyesi Başkanı, İlçe Belediye Başkanları, TOKİ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri  ile beraber "Kentsel Dönüşüm Mastır Planı" konulu  toplantıyı yapacağız.

Kentsel dönüşümle ile ilgili Adana'nın geleceğine ışık tutacak  bu toplantıda   Güney Seyhan  ve  Yüreğir'de  sıkıntılı olan  öncelikli bölgeler görüşülecek.

  Yüreğir'de belirlediğimiz  dönüşüme gerek duyulan öncelikli bölgeler ile ilgili  plan üzerinde  gerekli çalışmayı yaptık.

./..

       

-2-


TOKİ şuan Başbakanlığa bağlı bir kurum. Şimdiki Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bey Yüreğir Bölgesini iyi bildiğinden dolayı, TOKİ' nin  ileride Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlanmasının Yüreğir ve Adana için  büyük bir şans olacağını düşünüyorum.

03.11.2011 günlü meclis toplantısında Kentsel Dönüşüm ve 04.11.2011 günlü meclis toplantısında İlçemize yapılan hizmetler ile ilgili meclise bilgi verilmesini teklif etti. Teklifler oybirliği ile kabul edildi.

GÜNDEM
 
Gündem maddesini oluşturan; İlçemiz Cumhuriyet (Güzelevler) mahallesi 1072 ada 50 nolu parsel onaylı 1/1000 ölçekli 034-B-03-C-2-B halihazır paftalarında Uygulama İmar Planı ile ilgili Başkanlığın 01.11.2011 gün ve 10/496 sayılı yazısı ekinde gelen Bayındırlık İmar-Kentsel Dönüşüm-Deprem ve Doğal Afetler-Altyapı Hizmetleri Komisyonları Raporu okundu,görüşülmesi yapıldı ve neticede dosya üzerindeki incelemelerin tamamlanmadığından tekrar incelenmek üzere Kanunlar-Ulaşım-Plan Bütçe-Eğitim Kültür Spor-Çevre ve Sağlık-AB ve Dış İlişkiler ve Altyapı Hizmetleri komisyonlarına havalesine oybirliği ile karar verildi.

Gündemde görüşülecek madde olmadığından oturum 03.11.2011 günü  Saat: 16.00’da  toplanmak üzere  Başkan tarafından oya sunularak  tatil edildi.


OTURUM SONU:  16.15.de


 Mahmut ÇELİKCAN                                   Fatma EVCİMİK                             İrem SÜLÜ

 Meclis Başkanı                                              Meclis Katibi                                Meclis Katibi 
 Belediye Başkanı                                             T.C.

YÜREĞİR İLÇE BELEDİYE MECLİSİNE AİT

TUTANAK ÖZETİ

 

 

TOPLANTI TARİHİ               : 03.11.2011

TOPLANTI GÜN VE SAAT   :PERŞEMBE  günü  16.00.’da

KATILANLAR                          :  35

KATILMAYAN                         :   -

MAZERETLİ                            :  2

GÖREVLİ                                   :  -

 

            Belediye Meclisinin 03 KASIM  günü saat 16.00’da olağan  olarak yapılan toplantısında Meclis Başkanı  (Meclis 1.Başkanvekili ) Mehmet YILDIZ, Abdusselam ÖZPOLAT, Atilla BARIŞIK, Celal TURAN, Fatma EVCİMİK,Hasan KARAOĞLU, Hıdır BAHÇE, İrem SÜLÜ, Murat TÜRK, Mustafa ÇOBAN,Mustafa ESENKURT, Necati CENGİZ, Ömer AYGÜN, Salih SARI,  Serkan ÖZDEMİR, Songül SİVASLIOĞLU, Tarık ÖZÜNAL, Yaşar TURAN, Zehra ERDEM, Ahmet YÜZKECCİER, Ertan SÜMER, Hayrettin KAYA, İbrahim LEBA, Muhammet YALÇIN, Mustafa NAĞAŞ, Necmettin ATAY, Necmi ÖZCANLI, Zeynel MIZRAK, Bahtiyar BALABAN, Bahtiyar SAĞLAMDEMİREL, Fikret DOĞAN, Hüseyin TUMLUKOLCU, Uğur İsa CEYLAN,  Kadir BATMAZ  ve Veysel KOKAÇYA’nın katılımları, Enver DALKIRAN , Fethi COŞKUNTUNCEL'in mazeretli  olmalarına rağmen çoğunluk kurulduğundan oturum başkan tarafından açıldı.
           

            Gündeme geçilmeden önce Belediye Meclisinin 02.11.2011 günlü meclis tutanak özetinin yapılan oylamasında oybirliği ile kabulüne karar verildi.

 

GÜNDEM
 
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Personellerinden Turan UYSAK Kentsel Dönüşüm ile ilgili Meclise Bilgi verdi. Slayt sunum yaparak gerekli açıklamaları yaptı.

Gündemde görüşülecek madde olmadığından oturum 04.11.2011 günü  Saat: 10.00’da  toplanmak üzere  Başkan tarafından oya sunularak  tatil edildi.

 


OTURUM SONU:  17.00.de        Mehmet YILDIZ                                          Mustafa ÇOBAN                           Ömer AYGÜN

        Meclis Başkanı                                              Meclis Katibi                                Meclis Katibi

        Meclis 1.Başkanvekili                                                                                                           

T.C.

YÜREĞİR İLÇE BELEDİYE MECLİSİNE AİT

TUTANAK ÖZETİ

 

TOPLANTI TARİHİ               : 04.11.2011

TOPLANTI GÜN VE SAAT   : CUMA  günü  10.00.’da

KATILANLAR                          :  36

KATILMAYAN                         :   -

MAZERETLİ                            :  2

GÖREVLİ                                   :  -

 

            Belediye Meclisinin 04 KASIM  günü saat 10.00’da olağan  olarak yapılan toplantısında Meclis Başkanı  (Belediye Başkanı ) Mahmut ÇELİKCAN, Abdusselam ÖZPOLAT, Atilla BARIŞIK, Celal TURAN, Fatma EVCİMİK,Hasan KARAOĞLU, Hıdır BAHÇE, İrem SÜLÜ, Mehmet YILDIZ, Murat TÜRK, Mustafa ÇOBAN,Mustafa ESENKURT, Necati CENGİZ, Ömer AYGÜN, Salih SARI,  Serkan ÖZDEMİR, Songül SİVASLIOĞLU, Tarık ÖZÜNAL, Yaşar TURAN, Zehra ERDEM, Ahmet YÜZKECCİER, Ertan SÜMER, Hayrettin KAYA, İbrahim LEBA, Muhammet YALÇIN, Mustafa NAĞAŞ, Necmettin ATAY, Necmi ÖZCANLI, Zeynel MIZRAK, Bahtiyar BALABAN, Bahtiyar SAĞLAMDEMİREL, Fikret DOĞAN, Hüseyin TUMLUKOLCU, Uğur İsa CEYLAN,  Kadir BATMAZ  ve Veysel KOKAÇYA’nın katılımları, Enver DALKIRAN , Fethi COŞKUNTUNCEL'in mazeretli  olmalarına rağmen çoğunluk kurulduğundan oturum başkan tarafından açıldı.
            Gündeme geçilmeden önce Belediye Meclisinin 03.11.2011 günlü meclis tutanak özetinin yapılan oylamasında oybirliği ile kabulüne karar verildi.

 

GÜNDEM
 
Belediyemiz tarafından İlçemizde yapılan, yapılması devam eden ve yapılması düşünülen projeler ile ilgili asfalt, kilitli parke, stabilize çalışmaları ve kültür evleri hakkında Başkan tarafından meclis üyelerine slayt gösterisi eşliğinde bilgi verildi.

 Gündemde görüşülecek madde olmadığından oturum 05.12.2011 günü  Saat: 16.00’da  toplanmak üzere  Başkan tarafından oya sunularak  tatil edildi.

 


OTURUM SONU:  11.00.de        Mahmut ÇELİKCAN                                    Mustafa ÇOBAN                            İrem SÜLÜ

           Meclis Başkanı                                              Meclis Katibi                              Meclis Katibi

        Belediye Başkanı