YÜREĞİR BELEDİYESİ’NDEN DEPREMZEDELERE SICAK ÇORBA

Yüreğir Belediyesi, Elazığ’da yaşanan depremin ardından bölgede yaşayan vatandaşlar için seferber oldu. Depremin ardından Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in talimatı ile yola çıkan ekipler binlerce vatandaşa çorba ve su ikramında bulundu.

Yüreğir Belediyesi ekipleri yaşanan deprem sonrası depremzedelerin yaralarını sarmak için Başkan Kocaispir'in talimatı ile ilk gün Elazığ’a ulaştı. Bölgeye yardıma koşan ekipler kurulan çadırlarda geceyi dışarıda geçiren depremzedelere ve binlerce Elazığlıya çorba ve çay ikramında bulundu.

Depremzedeler için hemen seferber olduklarını belirten Başkan Kocaispir, “Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlara başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Millet olarak acımız büyük. Devletimiz yaşanan depremin ilk anından itibaren milletimizin yanında oldu. Ülkemiz, insanımız tek yürek oldu. Biz de acil ihtiyaçların giderilmesi noktasında ekiplerimizi ivedilikle bölgeye göndererek Elazığlı ve Malatyalı kardeşlerimizin yanında olmak istedik. Allah her türlü afetten ülkemizi, milletimizi korusun.” ifadelerini kullandı.
İLGİLİ FOTOGRAFLAR