BAŞKAN KOCAİSPİR ' KRİZ MASASI KURDUK, TAM KADRO SAHADAYIZ'

Adana’da kent genelini etkisi altına alan şiddetli yağışlar nedeni ile kriz masası kuran Yüreğir Belediyesi acil müdahale ekipleriyle Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ ekiplerine yardımcı olmak için tam kadro sahaya indi.

Ekiplerce tıkanan yağmur suyu giderleri açıldı, su basan evlerde tahliye çalışmaları yapıldı, su baskınları nedeni ile mağdur olan vatandaşlara yardım edildi. Tam kadro sahada olduklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir aşırı yağışlar nedeni ile yaşanan olumsuzluklara ekiplerimizle anında müdahale ediyoruz” dedi.

Elverişsiz hava koşulları, artan şiddetli yağmur nedeniyle Valilik tarafından eğitime 1 gün ara verilen Adana’da teyakkuza geçen Yüreğir Belediyesi oluşturduğu kriz masası ile tam kadro sahaya indi. Başkan Kocaispir’in talimatı ile Fen İşleri, Temizlik, Park Bahçeler ve Sosyal İşler müdürlüklerinden oluşturulan Yüreğir Belediyesi kriz masası ekipleri su baskınlarına maruz kalan sokak, cadde ve mahallelerde acil önlem alıp çalışma yaptı. Metrekareye 127 kg yağmurun düştüğü ilçede Yüreğir Belediyesi’nin oluşturduğu ekipler yaşanan olumsuzlukları gidermek için anında müdahale etti.

Yüreğir Belediyesi kriz masasında tüm mahallelerdeki çalışmaların yakından takip edildiğini belirten Başkan Kocaispir, “Meteorolojiden aldığımız uyarı ile hemen bir kriz masası kurduk, ekiplerimizi oluşturduk, Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ ekiplerine yardımcı olmak için teyakkuza geçtik. Tam kadro sahadayız. Yaşanan olumsuzluklara anında müdahale ediyoruz. Yüreğir’de bir vatandaşımızın dahi mağdur olmaması için gece gündüz çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.” dedi.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR