BAŞKAN KOCAİSPİR'DEN BERAT KANDİLİ MESAJI

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda Ramazan ayının müjdecisi, af ve rahmet kapılarının sonuna kadar açık olduğu Berat Kandili'nin bütün İslam alemine birlik, dirlik ve beraberlik getirmesini temenni etti.

Kandil gecelerinde ayrı bir güzellik olduğunu, Ramazan ayının müjdecisi kabul edilen Berat Kandili'nin Şaban ayının 15. gecesi idrak edileceğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ''Allah kulunun arınması ve durulması için bin bir fırsat tanıyor. Bu fırsatlardan biri de Berat gecesidir. Berat'ın özünde günahlardan arınma ve Yüce Allah'ın rahmet ve mağfiretine ulaşma amacı vardır. Günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamına gelen 'Berat gecesinde', eller semaya af ve mağfiret için açılır. O yüzden bu geceyi dua ile ihyaya çalışalım.'' şeklinde konuştu.

Berat Kandili'nin tüm dünyaya huzur ve barış getirmesine vesile olmasını temenni eden Başkan Kocaispir "Dünyada yaşanan insanlık dramları son bulsun. Toplumsal birliktelik ve beraberlik güçlensin. Dünyaya barış ve huzur gelsin. Bu vesileyle bütün İslam aleminin Mübarek Berat Kandili'ni kutluyorum." dedi.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR