BAŞKAN ÇELİKCAN '5 OCAK ADANA'NIN ONUR VE GURUR GÜNÜDÜR'

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda Adanalıların kurtuluş gününü kutladı. Başkan Çelikcan yaptığı açıklamada ;'' 5 Ocak Adana'nın onur ve gurur günüdür. Şanlı tarihimizde nice zaferler kazanmış bir milletin evlatları olarak Milli Mücadele ve Adana'mızın kurtuluş hareketini büyük bir gururla anmaktayız. Onların bu büyük mücadelesi gelecek nesillerimizin yolunu aydınlatmaya devam edecektir '' şeklinde konuştu.

Geçmişini bilmeyen milletlerin, geleceklerine asla yön veremeyeceklerini, kurtuluş savaşanın tohumlarının Adana’da atıldığını belirten Başkan, Çelikcan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Adana’ya geldiğinde söylediği ‘Bende bu vekayiin ilk hiss-i teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana’da vücut bulmuştur.’ sözlerini hatırlatarak Adana’nın kurtuluş savaşındaki önemine vurgu yaptı.

5 Ocak 1922 günü Adanalının bağımsızlıktan asla vazgeçmeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya kanıtladığını ve Kurtuluş Savaşı destanında üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiğini belirten Başkan Çelikcan, mesajında a “Adana 5 Ocak 1922 tarihinde düşman işgalinden kurtuldu. Kurtuluş Mücadelesinde şehit düşen yüz binlerce şehidimizi ve tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.Yaşadığımız bu kutsal toprakları bizlere vatan kılan tüm şehit ve gazilerimize şükran ve minnet borçluyuz’ dedi.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR