BAŞKAN ÇELİKCAN'DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Öğretmenliğin çok önemli ve kutsal bir görev olduğunu belirten Başkan Çelikcan ''Öğretmenlerimizi sadece 1 gün değil her zaman hatırlamamız gerekmektedir. Özveriyle görev yapan bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Onlar için ne yapsak azdır. '' şeklinde konuştu.

Dünya üzerinde ki en önemli mesleklerden birinin öğretmenlik olduğunu belirten Başkan Çelikcan ''Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmen, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlerin değerini ve önemini; ”Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” diyerek öğretmenliğin hayattaki en önemli faktörlerden birisi olduğunu belirtmiştir. Öğretmenlik mesleği dünyanın en önemli ve sorumluluk gerektiren mesleğidir. Bizleri hayata hazırlamada anne ve babamızdan sonra üzerimizde en fazla emeği olan öğretmenlerimizdir.

Ülkemizin güvenli,çağdaş ve gelişmiş bir ülke olması evlatlarımızın iyi eğitim almaları, donanımlı olmalarında öğretmenlerimiz çok önemlidir. Öğretmenler sayesinde topluma yararlı, dürüst, çalışkan ve işinde yeterli insanlar yetişir ve bu insanlar ülkelerini ileriye taşır. Bu nedenle bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.'' dedi.
İLGİLİ FOTOGRAFLAR