ADANALI MİLLET BAHÇESİ’NE KAVUŞUYOR


İçinden nehir geçen dünyanın ender güzellikteki kentlerinden Adana,merkez ilçe Yüreğir Belediyesi’nin Seyhan Nehri kıyısına inşaa ettiği Millet Bahçesi’ne kavuşmak için artık gün sayıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran seçimleri öncesinde müjdesini verdiği milet bahçeleri, Türkiye’nin dört bir yanında hızla inşaa edilirken, Adana Millet Bahçesi çok yakında Yüreğir’de hizmete girecek.

ADANA MİLLET BAHÇESİ’NDE NELER OLACAK!


Toplam 130 bin metrekare üzerinde inşaa edilen Millet Bahçesi, donatıları ile Adana’da birçok ilki de içinde barındırıyor. Zipcoaster, Hayal Yeli, Botanik Park, Su Kayağı Tesisi, Optimist Marina, Yelken Spor Kulübü, Millet Kıraathanesi, Engelli ve Emekli Kıraathanesi, Deniz Feneri, Seyir Terasları, Amfi Tiyatro, Yürüyüş Parkurları, Bisiklet Yolları bunlardan bir kısmı. 

ADANA MİLLET BAHÇESİ’NDE YAZLAR SERİN KIŞLAR SICAK GEÇECEK

Millet Bahçesi, marina ve yelken kulübü gibi donatıları ile Seyhan Nehri’ni sosyal bir etkinlik alanı haline dönüştürürken, bölgenin meşhur yaz sıcaklarına karşı parkta bölgenin iklim şartlarına uygun 5 bin ağaç ve aralarında endemik türlerin bulunduğu 200 bin bitki dikildi . Millet Bahçesi, sıcak yaz günlerinde bitki örtüsü ile Adanalıları serinletecek, kış aylarında ise Millet Kıraathanesi gibi benzeri kapalı sosyal donatıları ile vatandaşa sıcak sosyal etkinlik alanları sunacak. Adana Millet Bahçesi, huzurlu bir gün geçirerek dinlenmek isteyenlere yeşilin ve doğanın içinde güzel bir gün vaadederken, diğer yandan adrenalin meraklılarının çeşitli spor dallarını bir arada yapabilecekleri bir merkez olacak.

GÜCÜMÜZÜ MİLLET’TEN ALDIK VAATLERİMİZİ YERİNE GETİRDİK

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 2009 yılından bugüne,Yüreğir’e 20 spor kompleksi, 11 kültürevi, Adana’nın en büyük kültür merkezini, kapalı havuzlu ilk spor kompleksini, 644 adet sosyal konut, 2 kına konağı, kentsel dönüşümle modern yerleşim alanları, 200 yeni park, onlarca taziyeevi,muhtarlık binaları ve kapalı semt pazarları kazandırdıklarını kaydederek,” 2009 yılında 150 milyon lira borçla devraldığımız belediyemizin borçlarını ödeyip,üzerine 600 milyon liralık alt ve üst yapı yatırımları yaptık. Mİlletimize göreve geldiğimizde ne söz verdiysek ziyadesiyle yerine getirdik” dedi. 
SOSYAL VE KÜLTÜREL BELEDİYECİLİKTE MARKA BELEDİYE YÜREĞİR

2016 yılında UNICEF ‘Çocuk Dostu Şehir’, 2017 yılında İnsani Gelişim Vakfı (İNGEV) ‘En İyi Sosyal Belediyecilik’, 2017’de AK Parti Yerel Yönetimler Proje Yarışması’nda ‘En İyi Sosyal Belediyecilik Proje’ ödülüne layık görüldüklerini anlatan Başkan Mahmut Çelikcan, Adana’nın ilk Millet Bahçesi’nin kentin en gözde yerinde 1 ay içerisinde hizmete alınacağı müjdesini verip şöyle konuştu “Dünyada, içerisinden böyle temiz bir nehir geçen başka bir şehir yoktur. Millet Bahçemizi, böylesine kıymetli olan Seyhan Nehri’nin hemen kıyısında, 130 bin metrekarelik alanda inşaa ettik.Donatıları Adana’da birçok ilki barındıracak olan Millet Bahçemize, bu yılın ilk aylarında başlamıştık, çok yakında Adanalı’nın hizmetinde olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran seçimleri öncesi kentlerin daha yeşil bir dokuya kavuşması için duyurduğu Millet Bahçeleri müjdesi ile, Adana’ya ilk Millet Bahçesi’ni kazandırmak için biz de bu projemize hız verdik. Gece gündüz şantiyede mesai devam ediyor. Millet Bahçemiz, olağanüstü titizlikle ve tüm detaylar hesaba katılarak projelendirildi. Adana’da çevre ve yeşile dair, su sporlarına dair ne eksikse Millet Bahçemizde yer buldu.

‘Gücümüz Millet, İşimiz Hizmet’ sloganı ile çıktığımız yolda çok şükür Rab’bim işlerimizi hep kolay ve hayırlı etti. ”

İLGİLİ FOTOGRAFLAR