YÜREGİR BELEDİYESİ MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVASI STARTI VERİLDİ

Yüreğir Belediyesi çocukların yaz aylarını daha iyi değerlendirmeleri amacıyla 9-12 yaş arası Mahalleler arası minikler futbol turnuvası başladı. Yaklaşık 700 sporcu ve 40 mahalle takımının katılımıyla başlayan turnuvanın startını Başkan Çelikcan verdi. Turnuvaya katılan sporcuların malzemeleri Yüreğir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Başkan Çelikcan turnuvanın dostluk içerisinde centilmence geçmesini temenni etti.

Fatih Terim Spor Tesislerinde yapılan törene Başkan Çelikcan'ın yanı sıra ASKF Başkanı Ahmet Bozan, FÜFAD Başkanı Mehmet Sümer, TFF Adana İl Hakem Kurulu Başkanı Turgut Satar, Adanaspor Teknik Direktörü Eyüp Arın Adanaspor ve Adanademirspor'un efsane futbolcuları, aileler, muhtarlar ve meclis üyeleri katıldı.

Çocuklarımızı spora yönlendirerek bir çok olumsuzlukların önüne geçileceğini belirten Başkan Çelikcan'' Amacımız çocuklarımızı sokağın olumsuz koşullarından uzaklaştırıp spor yapmalarını sağlamaktır. Çocuklarımız spor yaparak fiziki gelişimlerinin yanı sıra onları takımdaşlık, arkadaşlık bağlarını güçlendirerek daha sosyal hale gelmelerini sağlamak istiyoruz. Amacımız çocuklarımızın yaz aylarını daha iyi değerlendirmelerini sağlayıp onları spora yönlendirmek istiyoruz. Onun için Yüreğir'i spor tesisleriyle donatıyoruz.'' dedi.

SPOR ÇOK GÜZEL BİR ŞEY

ASKF Başkanı Ahmet Bozan sporun çok güzel bir etkinlik olduğunu söyledi. Spor yaparak çocukların gelişimine olumlu katkı sağlayacağını belirterek ''Yüreğir Belediye Başkanımız Mahmut Çelikcan çocuklarımızın spor yapmalarını olanak sağlayacak bütün alt yapıyı hazırlıyor.Spora verdiği önem için Mahmut Çelikcan'a teşekkür ediyorum.'' dedi.

SAHALARIMIZ GENÇLERİMİZİN HİZMETİNDE

Yüreğir'e 19 adet spor tesisi yaparak ilçeyi spor tesisleriyle donattıklarını, tesislerin gençlerimizin hizmetinde olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan " Her şey amatör spordan başlıyor. Yetenekli gençlerimizi buralardan keşfedebiliriz. Buralardan yeni Fatih Terim'ler yetiştirmek istiyoruz. Bunun için Yüreğir'i spor tesisleriyle donattık.

Yüreğirli gençlerimiz rahat ve temiz ortamlarda, spor tesislerinde rahatça sporlarını yapabileceklerdir. Gençlerimiz bu spor tesislerinde spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzaklaşacaktır. Bunun için Yüreğir'de her mahalleye bir spor tesisi sloganı ile spor tesisleri yaptık. Gençlerimizin spor tesislerine ulaşmalarını kolaylaştırıyor ve spor yapmalarına yardımcı oluyoruz. Turnuvayı da bu tesislerimizde yapacağız.'' şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR