YÜREĞİR BELEDİYESİ GÜREŞTE 1. LİGE YÜKSELDİ

Yüreğir Belediyesi Güreş Takımı Grekoromende 1. Lige yükseldi. 17-18 Mart'ta Uşak'ta yapılan maçlar sonunda Yüreğir Belediyesi Güreş Takımı Grekoromende 10 sıklette kürsü yaparak 10 takım arasında ikinci oldu ve bir üst lig olan 1.lige yükseldi. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ''Hedefimiz grekoromende süper lig, serbest güreşte ise 1. lige çıkmaktır. Bölgemizde güreşi kurumsal hale getirip, bölgemizde yetişen güreşçilere sahip çıkmak ve yeni şampiyonlar yetiştirmektir.'' dedi. Güreşçileri ve idarecileri makamında ayarlayan Başkan Çelikcan başarılarının devamını diledi.

Yüreğir Belediyesi olarak ata sporumuz olan güreşe gereken önemi verdiklerini ve bunu devam ettireceklerini belirten Başkan Çelikcan ''Sporun temelini oluşturan altyapıya büyük önem veriyoruz. Yeni sporcuların yetişmesi ve yetenekli güreşçilerin keşfedilmesi amacıyla Adana'da 3 ayrı bölgede alt yapı çalışması yapıyoruz. Buralarda yeni güreşçiler yetiştiriyoruz. Güreşin bölgemizde tekrar altın çağına kavuşması için çalışıyoruz.'' şeklinde konuştu.

Bundan sonra hedefin grekoromen de süper lige çıkmak olduğunu belirten Başkan Çelikcan '' Güreşte altyapıdan yetişen sporcularımız artık kendi güreş takımızda mücadele edecektir. Altyapıda yetiştirdiğimiz sporcularımız artık kendi memleketlerinde ailelerinin yanında güreşe devam edebilecekler. Güreş Takımımız grekoromende artık 1. ligde mücadelesini sürdürecektir. Serbest güreş takımımızı da 1ige çıkması için mücadelelerini sürdüreceklerdir. Uşak'ta yapılan maçlar sonucunda başarılı olup 1. lige çıkan güreşçilerimizi kutluyorum ve başarılar diliyorum.'' dedi.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR