ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ YÜREĞİR’DE DUALARLA ANILDI

Yüreğir Belediyesi, Yüreğir İlçe Müftülüğü ile birlikte ‘Çanakkale Şehitlerini Anma ve Şehitlere Saygı Programı düzenledi. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Kanları ile bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Çanakkale, tarihi şanla şerefle, destanlarla dolu bu milletin dünyaya meydan okuduğu yerdir. Çanakkale dünya tarihine damga vurmuş bir destandır. Çanakkale yeniden dirilişin adıdır. Bu topraklarda huzur içerisinde yaşamamızı aziz şehitlerimize borçluyuz. Kanları ile bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Afrin’den gelen güzel haber bu günü daha da anlamlı kıldı. 103 yıl önce Çanakkale’de destan yazan Mehmetlerin torunları bugün de Afrin’de destan yazdılar. Aynı ruh, aynı iman, aynı duygularla gelen bu zaferi bizlere armağan eden Mehmetçiğimizi kutluyor, bu uğurda can veren şehitlerimize rahmet diliyorum.” şeklinde konuştu.

Programa davet edilen 15 Temmuz Şehidi Ömer Halisdemir’in babası Hüseyin Halisdemir’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Başkan Çelikcan, Yüreğir İlçe Müftüsü Celal Büyük ile birlikte Hüseyin Halisdemir’e Kültürevlerinde hazırlanan tablo takdim etti. Mehteran gösterisi, ilahiler, ünlü hafızlardan okunan Kuran’ı -Kerim tilavetleri ve günün anlamına binaen yapılan konuşmaların ardından Bor İlçe Müftüsü Cafer Kılınç’ın yaptığı dua ile program sona erdi.

Programa Ak Parti Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Mehmet Şükrü Erdinç, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Adana İl Müftüsü Hasan Çınar, Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer, Yüreğir İlçe Müftüsü Celal Büyük, Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hüseyin Halisdemir, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda şehit ailesi katıldı.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR