BAŞKAN ÇELİKCAN 'VİCDAN KONVOYU'NU AĞIRLADI

55 ülkeden 6 Mart'ta İstanbul'dan yola çıkan dünyanın değişik ülkelerinden 3500 kişilik Vicdan Konvoyu Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın misafiri oldu. Suriye'de kadınların yaşadığı insanlık dramına dikkat çekmek için yola çıkan gurubu Başkan Çelikcan ve eşi Mehtap Çelikcan Adana fuar alanında ağırladıktan sonra yolcu etti.

Suriye'deki 6 binin üzerinde şiddete maruz kalan, cezaevinde yatan insanlara destek olmak amacıyla yola çıkan 3500 kişilik gurubun burada yaşanan insanlık dışı olaylara dikkat çekmek amacıyla böyle bir etkinliği gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Çelikcan ''Bu anlamlı ve haklı çığlığa destek olmak amacıyla misafirlerimizi ağırlayıp, uğurladık. İnsanlık adına çok önemli bir görev yapıyorlar.''dedi.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMAYALIM


Dünyada acı çekenlerin ve zulme uğrayanların Müslümanlar olduğunu belirten Başkan Çelikcan ''Türk Milleti olarak çevremizde yaşanan olaylara baktığımızda zulme uğrayan, acı çeken, yerlerinden ve yurtlarından edilen hep Müslümanlar olmuştur. Bizler çevremizde yaşanan acı olaylardan ders çıkarmalıyız. Birlik ve beraberlik içersinde hareket ederek bu oyunları bertaraf etmeliyiz. Oynanmak istenen oyunlara karşı Mehmetçiklerimiz canla başla mücadele ediyor. Onların bu kutlu mücadelesinde Türk Milleti askerinin arkasındadır. Tez zamanda fitne odaklarını dağıtırlar. Allah yardımcıları olsun. Ordumuz orada yaşanan çilelere ve acılara son verip oraları gerçek sahiplerine teslim edeceklerdir.'' şeklinde konuştu

İLGİLİ FOTOGRAFLAR