BATUHAN VE ÖMER HAYALLERİNE KAVUŞTULAR

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Batuhan ve Ömer’in Akülü Tekerlekli Sandalye hayallerini gerçekleştirdi. “Özgürlüğümüze kavuştuk” diyen engelli gençler Başkan Çelikcan’a teşekkür ettiler.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’dan akülü tekerlekli araç talep eden 19 yaşındaki Batuhan Ulugünal ve 29 yaşındaki Ömer Eti hayallerine kavuştu. Başkan Çelikcan’ın talimatıyla Batuhan ve Ömer’i evlerinde ziyaret eden Yüreğir Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü Ekipleri gençlere akülü tekerlekli sandalyeleri teslim etti.

“Özgürlüğümüze kavuştuk. Hayallerimiz gerçek oldu. Biz de artık rahatça dışarı çıkabileceğiz” diyen engelli gençler Başkan Çelikcan’a teşekkür ettiler.

‘Sevgiye Engel Yok’ anlayışı ile 2009 yılından itibaren engelli politikalarını değiştiren Yüreğir Belediyesi, ilçede bulunan engellilerin hayatlarını kolaylaştıran ve onları önemseyen birçok ilke imza atarak kısa sürede farkını ortaya koydu. Böylece Yüreğir’de uzun süredir evlerinden çıkamamış, tekli bir hayata mahkum kalmış engelliler sosyal hayata katıldı.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR