MURAT GÖĞEBAKAN YÜREĞİR’DE DUALARLA ANILDI

Adanalı sanatçı ‘Sevgi Adamı’ Murat Göğebakan vefatının 3’üncü yıldönümünde Yüreğir Belediyesi’nin adını verdiği Murat Göğebakan Kültürevi’nde ailesinin de katıldığı programla anıldı.

Yüreğir Belediyesi vefatının 3’üncü yıldönümünde merhum sanatçı Murat Göğebakan için anma programı düzenledi. Yüreğir Belediyesi tarafından adının verildiği Murat Göğebakan Kültürevi’nde düzenlenen programa sanatçının ailesi de katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başlayan programda davetlilere sanatçının hayatından kesitler yer alan kısa bir slayt sunum izletildi. Şiirler ve sanatçının eserlerinden oluşan dinletilerin ardından bir konuşma yapan anne Hatice Göğebakan duygusal bir konuşma yaparak oğlu için kaleme aldığı şiiri okudu. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’a teşekkür eden Hatice Göğebakan “O benim sırdaşım, arkadaşımdı. Onu çok özlüyorum.”dedi. Programda sanatçının kardeşi, amcası ve oğlu da birer konuşma yaptı.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “O YÜREĞİR’İN ÇOCUĞUYDU!”

Programda konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Elbette her insan ölümü tadacaktır. Bu dünya bir durak. İnsanlar geride bıraktıkları ile anılır. Murat Göğebakan kardeşimiz de ardında çok güzel izler, eserler bıraktı. Yıllar geçse de unutulmayacak. O bu toprakların evladı, Yüreğir’in çocuğuydu. Onun hemşerisi olmaktan gurur duyuyoruz. Kısacık ömründe ne kadar zorluklarda çekse müziğe hiç ara vermedi. Vefatının ardından sosyal medyada paylaşılan bir cümleyi hiç unutmuyorum “O Anadolu Rock’a acılı Adana ‘sound’unu getiren adamdı.” Evet bu paylaşım onun ne kadar çok sevildiğinin bir göstergesi olsa gerek. Ben ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum.” şeklide konuştu.

Programa AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer, mahalle sakinleri ve sanatçının sevenleri katıldı.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR