BAŞKAN ÇELİKCAN "KAZANAN TÜRKİYE OLDU"

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Türk Halkının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine evet dediğini belirterek "Vatandaşlarımız istikrara, güçlü liderliğe evet demiştir. Türkiye sivil siyaset eliyle yönetim sisteminin değişmesine karar vermiştir. Kazanan Türkiye olmuştur. Demokrasi kazanmıştır. Referandum oylamasında sandığa giderek oy veren bütün herkese teşekkür ediyoruz." diyerek seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını temenni etti.

Türkiye'nin anayasa değişikliği ile referandumu büyük bir olgunluk, huzur ve demokratik toplumlara örnek teşkil edecek yüksek bir katılımla gerçekleştirdiğini belirten Başkan Çelikcan "Hayata geçirilecek yeni sistemle, yönetim şekli hızlanacak, devletteki çarklar hızlanacak, özel sektör önünü daha rahat görecektir. Burada kazanan milletiz olmuştur. Türk Milleti geleceğine sahip çıkmıştır. Hem yerli hem uluslararası yatırımcılar rahat bir nefes almıştır. Türkiye'nin geleceğine yönelik çok önemli bir sorun güzel sonuçla neticelenmiştir." dedi.

Türkiye'nin ileri demokrasi için çok önemli bir adım attığını belirten Başkan Çelikcan "Türkiye referandum oylamasını tüm dünyaya örnek olacak şekilde büyük bir katılımla bayram havasında geçirdi. Bu millet artık hiç bir vesayete, tehdide boyun eğmeyeceğini bir kez daha göstermiştir. Egemenliğin yeğane sahibi büyük Türk Milleti, ülkesinin geleceği hakkında son sözü söyleyerek, istiklal ve istikbaline sahip çıkmıştır. Türkiye bundan sonra her yönüyle istikrarlı bir ülke olacaktır."şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR