BAŞKAN ÇELİKCAN CEYHAN'DA SOKAK SOKAK GEZDİ


Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan sokak sokak gezerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Anayasa Değişikliği Paketini anlatmaya devam ediyor. Ceyhan'da esnaflarla, işadamları ve vatandaşlarla görüşen Başkan Çelikcan "Güçlü bir Türkiye İçin evet demeliyiz." dedi. Beraberinde Ceyhan AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Ulu ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte vatandaşlarla sohbet etti.


16 Nisan'da bütün iplerin vatandaşın eline geçeceğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan vesayet döneminin sona ereceğini belirtti. Hizmetlerin kesintisiz devam edeceğini başkan Çelikcan "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Anayasa Değişikliği Paketi'nin kabul edilmesiyle birlikte gereksiz zaman kayıpları ortadan kalkacak ve bir gün sonra işler devam edecek. Önceden aylarca hükümet kurulamadığı için her yönüyle sorun yaşanıyordu. Artık hükümet krizleri ortadan kalkacaktır." şeklinde konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa yönetim değişikliği ile ilgili vatandaşların fikirlerinin oylanacağını, kendisinin nasıl bir sistemle yönetilmesini belirleyeceğini belirten Başkan Çelikcan "Ülkemizin geleceğinin belirleneceği çok önemli bir referandum yapıyoruz. Bu sistemle demokrasiyi güçlendirip yürütmeyle yargıyı birbirinden ayırıyoruz. Türkiye bu sistemin hayata geçmesiyle askeri vesayet, yargı vesayeti ve bütün yatırımlara engel olmak isteyen bürokratik vesayete son verecektir. Ülkemiz prangalarındın kurtulup daha hızlı karar alıp uygulayan bir sisteme geçecektir.

Bir yatırımcımız iş yapmak istediği zaman bürokratlarımız yatırımcılarımızın önüne bir sürü prosedür getiriyor. 180 imza ile iş yapıyorlar. Bu sistem artık son bulacaktır." diyerek her yönüyle vatandaşların hayatının kolaylaşacağını belirtti.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR