BAŞKAN ÇELİKCAN CAMİLERDE VE OKULARDA KIRIK BUĞDAY ÇORBASI DAĞITTI

Yüreğir Belediyesi, ‘18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ etkinlikleri çerçevesinde Adana genelinde 45 camide ve 6 okulda Cuma namazı sonrası kırık buğday çorbası dağıttı.Camilerde şehitlerin anmak için Kuran-ı Kerim ve Mevlit okutuldu. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nün 102.yılı dolayısıyla camilerde 102 hatim indirildi. Sabancı Merkez Camii’ndeki dağıtıma katılan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Şehitlerimizi anmak, yaşadıklarını bir nebze olsun hissetmek istedik.” dedi.

"ÇANAKKALE'DE YAŞANANLAR İMAN VE VATAN SEVGİSİNİN TEZAHÜRÜDÜR"

Yüreğir Belediyesi Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümünde Çanakkale Ruhu’nu yaşatacak bir etkinliğe imza attı. Adana genelinde 45 camide ve 6 okulda 35 bin kişiye Çanakkale Destanı’nı yazan kahramanlarımızın o gün ki şartlarda asker karavanası olan kırık buğday çorbası ikram edildi.

Cuma namazı çıkışı Sabancı Merkezi Camii’nde vatandaşlara kırık buğday çorbası ikram eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “ Kahramanlarımız çok zor şartlarda yedi düvelle mücadele ettiler. Çanakkale ile ilgili anlatılanlar hikaye, masal, efsane değil, onlar yaşanmış gerçekler. Yaşananlar yüksek bir iman ve yüksek bir vatan sevgisinin tezahürüdür.

"ÇANAKKALE BİR DESTANDIR"

 Çanakkale'de Türk ordusu adını Dünya tarihine ve Türk Tarihine adını bir destan olarak altın harflerle yazdı. Kimi giyecek ayakkabı, kimi üzerine elbise bulamadı. Bizde bugün burada vatandaşlarımıza kırık buğday çorbası ikram ederek Çanakkale Ruhu’nu hep birlikte yaşamak istedik. Amacımız vatandaşlarımıza şehitlerimizi unutmadığımızı, onların değerlerine bağlı kaldığımızı, Çanakkale’nin nasıl zor bir savaş olduğunu, orada şehitlerimizin ve gazilerimizin bizler için yapmış olduğu fedakarlıkları hatırlatmaktı. Şehitlerimizi anmak, yaşadıklarını bir nebze olsun hissetmek istedik. Allah onlardan razı olsun. Tüm şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyoruz.”şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR