KÜLTÜREVLERİ ÜRÜNLERİNİ FUARDA SERGİLEYECEK

Yüreğir Belediyesi 9-11 Mart 2017 tarihleri arasında TÜYAP Adana Fuarcılık tarafından düzenlenen "Adana EV'leniyoruz" fuarında yerini alacak. Fuar süresince Yüreğir Belediyesi Kültürevlerinde üretilen ürünler sergilenecek ve 11 Mart Cumartesi günü saat 14.30'da fuar kapsamında Yüreğir Belediyesi tarafından "Kaftan Defilesi" düzenlenecek.

Adana'da ilk kez düzenlenecek olan "Adana EV'leniyoruz" fuarına Yüreğir Belediyesi olarak Kültürevlerinde üretilen ürünleri sergileyeceklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "Ünlü tasarımcıların koleksiyonlarında yer alan yeni trend gelinliklerin görücüye çıkacağı fuarda kurslara katılan vatandaşlarımızın el emeği göz nuru ürünlerini biz de burada sergileme fırsatı yakalayacağız. Burada el sanatları, takı tasarım, ahşap boyama ve tekstil tasarım kursları öğrencilerimizin yaptığı güzel birbirinden önemli eserleri vatandaşlarımız göreceklerdir." şeklinde konuştu.

YÜREĞİR BELEDİYESİ KAFTAN DEFİLESİ DÜZENLEYECEK


Yüreğir Belediyesi Kültürevleri öğretmen ve öğrencileri 11 Mart 2017 Cumartesi günü fuar kapsamında "Kaftan Defilesi" düzenleyeceğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "Geçmişte önemli bir giysi olanve kültürümüzde önemli yer tutan önemli devlet adamlarının giydiği kaftanı yeni kuşaklarla tanıştırmak ve görsel şölen yaşatmak amacıyla bir defile düzenleyeceğiz. Adana'da 3 gün sürecek fuara ve defilemize bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz." dedi.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR