AKDENİZ BÖLGESİ'NİN EN BAŞARILI İLÇE BELEDİYE BAŞKANI ÇELİKCAN

Akdeniz Anket Araştırma (AAA) Enstitüsü 16 Nisan'da yapılacak Referandum öncesinde, Akdeniz Bölgesi'nde belediye başkanlarının başarı oranlarını ölçen bir anket yaptı. 30 bin kişi ile online, telefon ve yüz yüze anket metodu ile yapılan anket sonucunda her bölgenin kendi belediye başkanını başarılı bulma oranını saptamak amacıyla yapılan ankette Akdeniz Bölgesi'nde en başarılı ilçe belediye başkanı Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan oldu.

YÜREĞİR İLKLERLE TANIŞTI

Göreve geldikten sonra birçok yeni projeyi hayata geçirdiklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "İşbaşına geldiğimizde önceliğimiz bize bırakılan 130 milyon liralık borcu ödemek oldu. Yatırımlarımızı yaparken cömert, kaynakları kullanırken titiz davrandık. Bu öngörü ile 9 ayrı bölgede kentsel dönüşüm projelerimizi başlattık. Kışla Mahallesi 1’inci etap kentsel dönüşüm projesi tamamlandı. Semt sakinleri yeni evlerine kavuştu. Geleceği kurarken geçmişimize de sahip çıktık. Yüreğir’i turizmin ekonomik getirileri ile kalkındıracak olan “Ölümsüzlük Şehri Misis” Projesi büyük hızla devam ediyor. Projemiz, Tarihi Kentler Birliği’nce 2014 yılında ‘En İyi Proje’, 2016 yılında 'Proje, Uygulama Ve Süreklilik' ödülünü kazandı.

TASARRUF YAPARAK HİZMET ÜRETTİK
2009 yılında göreve getirdiğinizde, “Yol Medeniyettir” dedik. 2014 yılında 9 binden, 100 bin hektara çıkan ilçemize, 20 yılda yapılan yolun, iki katını yaptık. 530 bin ton asfalt, 1 milyon 400 bin m2 sathi kaplama, 600 bin m2 kilitli parke yol tamamladık. Öz kaynaklarımız ile araç-makine parkımızı modernize ettik. Araç kiralama giderlerini sıfırlayıp tasarruf ettik. Bu sayede temizlik hizmetlerimize araçlar, konteynerler ve çöp kovaları takviyesi yaparak “Daha Temiz Yüreğir” hedefimizi gerçekleştirdik.

YÜREĞİR'İN KALKINMASI İÇİN TÜM YATIRIMLARIN ÖNÜNÜ AÇTIK

8 yılda Yüreğir’e kamu ve özel sektör yatırımlarını çektik. Bir yanda Büyük Adliye Sarayı, Bölge İstinaf Mahkemesi, Adana Şehir Hastanesi, Adana Arena Stadyumu yükselirken, diğer yanda Sheraton Oteli ve Optimum AVM ile cazibe merkezi haline geldik. Bundan böyle de “Yüreğir’de Her İşimizi Aşkla” yapmaya devam edeceğiz.

BAŞARI ÖZVERİ İLE ÇALIŞARAK KAZANILIR
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir’de 8 yılda onlarca ödüllü proje gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, Akdeniz Anket Araştırma Enstitüsü'nün yaptığı ankette çıkan sonucun bir tesadüf değil, özverili çalışmanın neticesi olduğunu ifade etti. Açıklanan raporla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Çelikcan şunları söyledi; “Yüreğir’de büyük işler yaptık. Küçük bütçemizle, 500 bine yaklaşan nüfusa, alt ve üstyapı hizmetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel projeler hayata geçirdik. Engellilerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız, gençlerimiz eğitim yuvası haline gelen 11 kültürevlerimizden, Adana’nın en büyüğü olan Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’mizden aldıkları eğitimlerle hayatlarına farklı değerler kazandırdı. Evden çıkamayan engelli kardeşlerimiz sevgi ile kurduğumuz bu merkezlerimizde sosyal hayata karışıyor mutlu oluyorlar. ‘Her bebek bir umut’ diyerek 5 yıldır bebeklerimize

İLGİLİ FOTOGRAFLAR