YÜREĞİR BELEDİYESİ'NDEN ALADAĞ'A YARDIM

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Aladağ İlçesine bağlı Kışlak, Köprücük ve Karahan köylerinde yaşayan aileleri unutmadı. Bu köylerde yaşayan 186 aileye gıda ve giysi yardımında bulundu.

Ağır kış şartlarında kapanan yolların açılmasıyla birlikte ailelere yardımların ulaştırıldığını belirten Başkan Çelikcan ''Daha önce burada yaşayan ailelerimizi ziyaretimizde yardıma ihtiyaçları olduğunu gördük ve ailelerle görüşerek acil ihtiyaçlarını tespit ettik. Yardıma ihtiyacı olan ailelere yardım etmek amacıyla Yüreğir Belediyesi Meclisimizden karar çıkarttık. Ekiplerimiz yolların açılması ile birlikte gıda ve giyim malzemelerinden oluşan yardımlarımızı ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı."dedi.

"SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE ÇALIŞIYORUZ"
Yüreğir Belediyesi olarak imkanlar ölçüsünde bu tür sosyal yardımları sürekli olarak yaptıklarının altını çizen Başkan Çelikcan "Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz bir program dahilinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her daim yanında oluyor. İlçemiz sınırları içerisinde belediyemizin kaynaklarının imkan verdiği ölçüde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın imdadına koşuyoruz. Günümüzde belediyecilik anlayışı sadece yol, asfalt ve peyzaj çalışması yapmaktan ibaret değil. Bunlar zaten belediyelerin asli görevleri. Önemli olan vatandaşa dokunabilmek, vatandaşın sesine kulak verebilmek, ve yaşadığı sorunu imkanlar dahilinde giderebilmek. Sosyal belediyecilik işte tam da bu noktada önem kazanıyor. Biz Yüreğir Belediyesi olarak Allah'ın izni ve vatandaşlarımızın da desteğiyle bunu başardığımızı düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Yüreğir Belediyesi'nin meclis kararı ile Aladağ'da dağıttığı gıda ve giysi yardımından yararlanan vatandaşlar Başkan Çelikcan'a teşekkür ettiler.

ALADAĞ YURT YANGININDA EVLATLARINI
KAYBEDEN AİLELER DE UNUTULMADI


Aladağ'da yurtta çıkan yangında evlatlarını kaybeden aileleri de unutmadıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ''Yurt yangınında evlatlarını kaybeden ailelerimize maddi manevi her zaman yanında olduk. Acılarını paylaştık.'' şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR