BAŞKAN ÇELİKCAN'DAN GAZETECİLERE ANLAMLI KUTLAMA

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, '10 Ocak Gazeteciler Günü' dolayısıyla gazetecilerle kahvaltı bir toplantıda bir araya geldi. Sheraton Oteli'nde gerçekleştirilen etkinliğe, Adana'da yayın yapan yazılı ve görsel basın çalışanları katıldı.  Yoğun katılımın gerçekleştiği  toplantıda konuşan Başkan Mahmut Çelikcan,  "Basın mensupları  kamuoyunu bilgilendirmek gibi çok önemli bir görevi ifa etmektedir. Biz, sizlerin bu önemli görevinizi yerine getirirken her zaman yanınızdayız " dedi. Gazeteciler adına Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir'e çiçek takdim eden Başkan Çelikcan, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.  
 

Adana'da yayın yapan yazılı ve görsel medya kuruluşlarının temsilcileri ile çalışanlarının katıldığı etkinlik karşılıklı sohbetlerin yapıldığı sıcak bir havada geçti. Toplantıda Başkan Mahmut Çelikcan kısa bir açıklama ile güne özel duygu ve düşüncelerini şöyle aktardı; ''10 Ocak, basın çalışanlarının sosyal haklarını sağlayan 212 sayılı kanunun yürürlüğü girdiği 1961 tarihinden bu yana ülkemizde ''Çalışan Gazeteciler Günü'' olarak kutlanmaktadır. Denetleyici güç olarak da bilinen gazetecilik, çağdaş yaşamın vazgeçilmez bir unsurudur. Mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirerek kamuoyunu doğru bilgilendiren değerli basın mensuplarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum.

Hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı basın, demokrasinin yaşanmasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Basın, toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında, toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan en etkili araçlardan biridir.
Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı yazılı ve görsel basınımızdır. Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla kamuoyuna,  ülke ve dünya gerçeklerinin aktarılmasının yanında,  farklı görüşlerinde seslendirilmesine de imkân sağlayarak toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaştırmaya yönlendirmektedir.

Basınımız bu önemli sorumluluk ve görevlerini yerine getirirken, meslek etiğine önem vermelidirler. İnsanların kişilik haklarına saygılı davranmalıdırlar. Kamuoyunu aydınlatmak adına büyük bir özveri ile çalışan arkadaşlarımızın gününü kutluyorum
.'' 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR