TERÖRE HAYIR KARDEŞLIİĞE EVET DEMEK İÇİN MEYDANDAYDIK

Adana'da düzenlenen ''Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet'' mitingi coşkulu geçti. Adana bulunan sivil toplum örgütleri önderliğinde, AK Parti, CHP ve MHP'nin yanı sıra bütün kamu kurumlarının da destek verdiği mitingine Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve çalışanları da ellerine Türk Bayraklarını alarak destek verdi.

Başta Adana Valisi olmak üzere bütün sivil toplum örgütleri, belediye başkanları ve siyasi partilerin katıldığı tören İstasyon Meydanından başlayıp Atatürk Parkında yapılan konuşmalarla son buldu.

Böyle bir birlik beraberliğin çok önemli olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan '' Mevzu vatansa gerisi teferruattır. Bölücü örgütlerin amacına ulaşamayacaklarını göstermek için Adana tek yürek, tek vücut olmuştur. Ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyen iç ve dış mihraklar şunu iyi bilmelidirler. Biz biriz ve bütünüz. Tek vatan, tek devlet, tek millet olarak şanlı Türk Bayrağımızın gölgesinde yaşamaya devam edeceğiz. Bu bayrağı göklerden indiremeyeceksiniz. Adana'dan tüm dünyaya birliğimizi, beraberliğimizi, teröre karşı dik duruşumuzu onbinlerce vatandaşlarımızla birlikte bir kez daha haykırdık.

Yüreğir Belediyesi çalışanlarımızla birlikte bayraklarımızı alarak mitinge katıldık. Şunu herkes çok iyi anlamalıdır ki Terör saldırılarına karşı Türkiye yek vücut olmuştur. Birliğimizi bütünlüğümüzü asla bozamayacaklar. Hainler hiç bir zaman kötü emellerine ulaşamayacaklardır.'' şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR