18’İNCİ TAZİYE EVİ KARAAHMETLİ MAHALLESİ’NDE HİZMETE GİRDİ

Yüreğir Belediyesi tarafından Karaahmetli Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 18’inci taziye evi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kadim kültürümüzün önemli bir geleneği olan ve acıların paylaşıldığı taziye evleri sayısını artıracaklarını belirtti.
Yüreğir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı ile yakınlarını kaybetmiş vatandaşları zor günlerinde yalnız bırakmayarak taziye geleneğini kurumsal boyuta taşımaya devam ediyor.
Karaahmetli Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Yüreğir’in 18’inci taziye evi düzenlenen törenle hizmete girdi. Taziye evinin açılışı, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer, Yüreğir Belediyesi Meclis Üyeleri ve mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleşti.
Açılışta konuşan Başkan Çelikcan; “Millet olarak acılarımızı paylaşıp cenazesi olanın en zor gününde acılı aileleri yalnız bırakmayız. Günümüzde komşuların dahi birbirlerini tanımadığı çoklu apartman yaşantılarında bazı değerlerimizin gerilediği yadsınamaz bir gerçektir. Yüreğir Belediyesi olarak bu ritüellerin kent yaşamına uygun olarak gerçekleştirilmesi için 7 yılda 18 taziye evini ilçe sakinlerinin kullanımına sunduk. Karaahmetli Mahallemizde; Muhtarlık binamız, Kuran Kursu ve Taziye Evimizin bir nokta da buluşmuş olması vatandaşlarımız açısından büyük bir kolaylık oldu.” şeklinde konuştu.
Sosyal belediyeciliğin ve belediye hizmetlerinin, doğumdan ölüme kadar kapsayan bir süreç olduğunu belirten Başkan Çelikcan, Yüreğir’de taziye evi sayısını artıracaklarının müjdesini de verdi.
Protokol konuşmalarından sonra Karaahmetli Mahallesi Taziye Evi’nin açılışı gerçekleştirildi. Taziye evini geçen mahalle sakinleri de Başkan Çelikcan’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR