BAŞKAN ÇELİKCAN’DAN SAMET’E SÜRPRİZ ZİYARET!

Yüreğir Belediyesi Ulubatlı Hasan Kültür Evi kursiyerlerinden 7. Sınıf öğrencisi Samet Akgöz’ün hayalini Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan gerçekleştirdi. Başkan Çelikcan “Onların mutlulukları, yüzlerindeki tebessüm dünyalara değer.”dedi.

BABASINI TRAFİK KAZASINDA KAYBETTİ

Yüreğir Belediyesi Ulubatlı Hasan Kültür Evi kursiyerlerinden 7. sınıf öğrencisi Samet Akgöz geçtiğimiz günlerde bir trafik kazasında babasını kaybetti. Küçük Samet’in yaşadığı büyük acıyı bir nebze olsun hafifletmek isteyen Ulubatlı Hasan Kültür Evi’ndeki sınıf arkadaşları aralarında para toplayarak Samet’in hayalini kurduğu dizüstü bilgisayarı almaya karar verdi. Durumu öğretmenleri ile de paylaşan yardımsever çocukların bu girişiminden haberdar olan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Minik yavrularımızın paraları ceplerinde kalsın. Samet’in hayalini biz gerçekleştirelim” diyerek Samet’e sürpriz yaptı. AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer ile birlikte Ulubatlı Hasan Mahallesi’ndeki evine ziyarete giden Başkan Çelikcan Samet Akgöz’ün hayalini kurduğu dizüstü bilgisayarı hediye etti.


“MUTLULUKLARI DÜNYALARA DEĞER”

Akgöz ailesine yapılan ziyarette konuşan Başkan Çelikcan “Ulubatlı Hasan Kültür Evimizde eğitim gören Samet yavrumuz küçük yaşta büyük bir acı yaşadı. Çağımızın büyük sorunu olan trafik teröründe çok sevdiği babasını kaybetti. Arkadaşları çok güzel bir dostluk örneği sergileyerek aralarında para toplayıp Samet’in hayalini gerçekleştirmek istemişler. Minik yavrularımızı bu çok anlamlı davranışları için kutluyorum. Durumdan öğretmenimiz vasıtası ile haberdar olduk. Biz de hem Samet’in hayali gerçekleştirelim, hem de çocuklarımızın paraları ceplerinde kalsın istedik. Onların mutlulukları, yüzlerindeki tebessüm dünyalara değer.” şeklinde konuştu.

Aldığı hediye ile büyük bir sevinç yaşayan Samet Akgöz hem arkadaşlarına hem de Başkan Çelikcan’a teşekkür etti.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR