CUMHURİYET BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLADIK


Yüreğir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşkulu bir kalabalıkla Yüreğir Kültür Merkezi’nde kutladı. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 15 Temmuz hain darbe girişimi nedeniyle Cumhuriyet ve milli iradenin önemine vurgu yaptığı konuşmasında “ Cumhuriyet ve milli iradenin ne kadar kıymetli olduğunu bir defa daha gördük. Türk milleti zor günlerde bir araya gelerek ülkesine, vatanına, bayrağına ve iradesine sahip çıktı ” dedi.

Cumhuriyet’in ilanının 93’üncü yılı ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ etkinliklerle kutlandı. Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Yüreğir Kültürevleri öğrencileri arasında düzenlenen ‘15 Temmuz’ konulu kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler şiir ve kompozisyonlarını davetlilere okudu. Programda ayrıca FETÖ mensubu hainlerce girişilen 15 Temmuz kalkışmasında yaşananları konu alan bir slayt gösterisi yapıldı. Fatih Sultan Mehmet Kültürevi öğretmenleri ve çalışanlarından oluşan Türk Halk Müziği korosunun seslendirdiği türküler dinleyenleri duygulandırdı. Elif Er isimli öğrencinin okuduğu İstiklal Marşı ile salonda duygu dolu anlar yaşandı. Fatih Sultan Mehmet Kültürevi anasınıfı öğrencilerinin ‘Türkiyem’ adlı tiyatral gösterisi ise büyük beğeni topladı.

CUMHURİYETİ GERÇEK SAHİPLERİ İLE KUTLUYORUZ

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan yaptığı konuşmada şunları kaydetti “Bugün çocuklarımızla beraber, cıvıl cıvıl tam anlamıyla bir Cumhuriyet Bayramı kutluyoruz. Cumhuriyetimizi gerçek sahipleri olan çocuklarımızla kutluyoruz. Allah birliğimizi, dirliğimizi daim etsin. Cumhuriyeti Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları yüce Türk Milleti ile birlikte kurdular ve bizlere emanet ettiler. 93 yıl önce hiçbir ayrım yapmaksızın milli bir ruhla kurulan Cumhuriyeti bizlere armağan edenlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu uğurda canını veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

MİLLETİMİZİN DİRENİŞİ DÜNYA MAZLUMLARINA ÖRNEK OLDU

15 Temmuz’da FETÖ tarafından gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimi ile Cumhuriyetin öneminin bir kez daha net bir şekilde anlaşıldığına dikkat çeken Başkan Çelikcan “Yakın zamanda yaşadığımız darbe girişimi ile Cumhuriyetimizin ne kadar değerli olduğunu, bayrağımızın, vatanımızın ne kadar kıymetli olduğunu bir defa daha gördük. Türk milletinin zor günlerde nasıl bir araya geldiğini hep birlikte yaşadık. 15 Temmuz gecesi Türk milletinin tanka, topa silahı olmadan iman dolu göğsü ile birliğe ve beraberliğe sahip çıkışını en güzel şekilde yaşadık. Türk milletinin bu direnişi dünyadaki bütün mazlumlara örnek oldu. Milletimizle ne kadar gurur duysak azdır. Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Başkan Çelikcan 26-27 Mayıs tarihinde Kültür Evleri’nde yapılan seviye tespit sınavında dereceye giren öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. Başkan Çelikcan ayrıca tüm öğrencilere çanta ile birlikte eğitim seti armağan etti.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR