YÜREĞİR BELEDİYE SPOR'DA LİSANSLI SPORCU SAYISI 400 OLDU

Yüreğir Belediyesi Spor Kulübü, 2016-2017sezonunda amatör ligde 8 ayrı grupta mücadele edecek.

Yüreğir Belediye Spor’un U-19, U-17, U-16, U-15, U-14, U-13, U-12 takımları ile guruplarda ter dökecek olan 400 futbolcusu olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Yeteneği olan gençlerimizin elinden tutup onlara önderlik ediyoruz. En önemlisi gençlerimizi spora yönlendirerek sokağın olumsuz koşullarından uzak tutmak istiyoruz.Amacımız Yüreğir Belediyesi’nin diğer alanlardaki başarılarını sportif başarılarla taçlandırmak istiyoruz ' şeklinde konuştu.

Yüreğir Belediyesi’ne bağlı amatör takımların 8 ayrı grupta mücadele edeceğini anlatan Başkan Çelikcan asıl amaçlarını şöyle açıkladı.''Gençlerimizi spora yönlendirmek en önemli amacımız. Bunun için Yüreğir'de her mahalleye bir spor tesisi sloganı ile spor tesisleri yapıyoruz. Gençlerimizin spor tesislerine ulaşmalarını kolaylaştırıyor ve spor yapmalarına yardımcı oluyoruz.''

TAKIMLARIMIZ İLK HAFTAYI GALİBİYETLE TAMAMLADI

Amatör ve U 15 gruplarının maçlarının başladığını belirten Başkan Çelikcan ''Her 2 grupta da takımlarımız 2 haftayı galibiyetle kapattılar. Deneyimli hocalarla çalışan takımlarımızın asıl amacı çocuklarımızın boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamanın yanı sıra sporla sağlanan disiplin ve paylaşma duygusunu çocuklarımıza aşılamaktır.'' dedi.


YÜREĞİR'E 13 SPOR KOMPLEKSİ

Daha önce PTT Evleri Mahallesi'ne 2, Sarıçam Mahallesi'ne 1 ve Levent Mahallesi'ne 1 adet olmak üzere 4 adet spor kompleksi yapıldığını belirten Başkan Çelikcan '' Doğankent, Solaklı, Çamlıbel ve Camili Mahallelerindeki tesisler de tamamlanarak hizmete sunuldu. Çağırkanlı ve Akpınar Mahallesi spor tesislerinin de yapımı devam ediyor. Bugüne kadar ilçeye 10 adet spor tesisi kazandırdık. 3 spor tesisinin daha protokol anlaşmasını imzaladık. Çalışmalar devam ediyor.'' dedi.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR